אזרח עם דגל בבקעת הירדן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: שוחחתי עם טראמפ על סיפוח בקעת הירדן; לא תהיה הסדרה עם עזה כל עוד יימשכו "הטפטופים"

ראש הממשלה אישר גם את הדיווח של הבית הלבן הלילה כי השניים שוחחו על האיום האיראני • נתניהו איים כי אם הירי לדרום יימשך הוא יפעל בהתאם: "אני אומר לכם שיש לנו תוכניות מבצעיות מפתיעות"
איציק זוארץ
02 בדצמבר 2019
14:07

"שוחחתי אתמול עם הנשיא טראמפ – שיחה חשובה לביטחון ישראל. דיברנו על איראן ועל ההזדמנויות ההיסטוריות שיש לנו בחודשים הקרובים – בקעת הירדן כגבול המזרחי המוכר של מדינת ישראל": כך אמר היום (שני) ראש הממשלה בנימין נתניהו באשקלון. ראש הממשלה התייחס בפעם הראשונה גם לדיווחים על הסדרה ארוכת טווח עם עזה, ואמר: "לא תהיה הסדרה ארוכת טווח כל עוד יימשכו 'הטפטופים'".

לטענת נתניהו, זאת הסיבה שהוא הציע לגנץ להקים ממשלת אחדות כשהוא הראשון ברוטציה: "הצעתי לבני גנץ הצעה – בוא נממש את ההזדמנויות ההיסטוריות האלה בממשלת אחדות שתוקם עכשיו במתכונת שהצעתי. הלכתי כאן רחוק מאוד לקראת הדבר הזה כי אנחנו צריכים לממש את ההזדמנויות האלה. אנחנו לא צריכים בחירות נוספות".

בטקס הנחת אבן פינה באשקלון הוסיף ראש הממשלה: "אנחנו מאותגרים מהרבה מאוד זירות ומהרבה מאוד חזיתות, לפעמים במחיר כבד מנשוא, אבל אנחנו עומדים באתגר הזה. אנחנו הפכנו את מדינת ישראל לכוח עולמי".

על הירי מעזה לדרום אמר: "אנחנו נשים לזה סוף – זו המדיניות שלנו. אנחנו עושים את זה בצורה מאוד מאוד תקיפה. ראיתם את פעולותינו בשבועות האחרונים. אני אומר לכם שיש לנו כל הזמן, כולל בימים האחרונים, תוכניות מבצעיות מפתיעות, עוד יותר מפתיעות ממה שראיתם. אנחנו לא נסבול את הטפטוף הזה, אנחנו נפעל להפסיק אותו. לתושבי אשקלון, העוטף והדרום מגיע בדיוק את אותו השקט שמגיע גם לתושבי יתר המדינה".