חפש
Languages
בני גנץ בישיבת סיעתו, היום
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גנץ: כחול לבן לא תתמוך בהסכם ההגנה עם ארה"ב

יו"ר המפלגה צייץ בחשבון הטוויטר כי "קיים חשש שרה"מ שעסוק בעצמו יאפשר לכבול את ידי כוחות הביטחון"
מיכאל שמש
02 בדצמבר 2019
17:05

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, הודיע היום (שני) כי סיעתו לא תתמוך בהסכם ההגנה עם ארצות הברית: "בהסכם בינלאומי שיגביל את פעולתה של מדינת ישראל ואת יכולתו של צה"ל להגן עליה מול האיומים העומדים מולה".

גנץ צייץ בחשבון טוויטר שלו: "יש לי הערכה עמוקה ליחסים האסטרטגיים עם ארצות הברית, בת בריתנו שאיתה אנו חולקים ערכים זהים ואינטרסים משותפים. אבל חשש כבד עולה, כי ראש ממשלה שעסוק בעצמו, יאפשר לכבול את ידי כוחות הביטחון בניגוד לעמדה שהביעה מערכת הביטחון לאורך עשרות שנים".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קרא לגנץ לממש את הסכם ההגנה עם האמריקנים בממשלת אחדות שיקימו יחד: "דיברתי אתמול עם טראמפ גם על הזדמנויות היסטוריות שיש לנו בחודשים הקרובים, ביניהן בקעת הירדן כגבול המזרחי המורכב של ישראל וברית הגנה עם ארצות הברית. הצעתי לגנץ לממש אותן בממשלת אחדות שתוקם עכשיו". את הדברים אמר נתניהו בטקס הנחת אבן פינה למפעלים באשקלון.

הבית הלבן פרסם הלילה כי הנשיא טראמפ ונתניהו שוחחו אתמול ודנו בסוגיה האיראנית כמו גם בנושאים "קריטיים נוספים". ראש הממשלה אישר גם את הדיווח של הבית הלבן ואמר: "דיברנו על איראן ועל ההזדמנויות ההיסטוריות שיש לנו בחודשים הקרובים – בקעת הירדן כגבול המזרחי המוכר של מדינת ישראל".