חפש
Languages
צילום: אי-פי
מארק צוקרברג

צוקרברג: לא מתפקידנו לצנזר חדשות ופוליטיקאים

מייסד הרשת החברתית אמר בריאיון לרשת CBS כי הוא מחזק את החלטת הרשת שלא להוריד את המודעות הפוליטיות, גם אלו המכילות תוכן כוזב
גיא בריצמן
02 בדצמבר 2019
19:05

מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, הגיב היום (שני)  בריאיון לרשת CBS לדברי הביקורת נגד הרשת החברתית ובראשם דבריו של השחקן סאשה ברון כהן. לדבריו של צוקרברג, הוא מחזק את החלטת הרשת שלא להוריד את המודעות הפוליטיות המתפרסמות בפייסבוק, גם אלו המכילות תוכן כוזב. 

בריאיון אמר מייסד ענקית הטכנולוגיה: "אני מאמין שבדמוקרטיה חשוב מאד שאנשים יראו בעצמם את הפוליטיקאים מדברים, כדי שיוכלו בעצמם לשפוט. אני לא חושב שזה מתפקידה של חברה פרטית לצנזר חדשות או פוליטיקאים". 

בחודש שעבר תקף ברון-כהן בנאומו את פייסבוק ואת מייסדה: "אם פייסבוק הייתה קיימת בשנות ה-30' היא הייתה מאפשרת פרסום סרטונים של היטלר בנוגע ל'פתרון הבעיה היהודית'. הגיע הזמן לפקפק במארק צוקרברג והחברה שלו כמעוז של חופש הביטוי". כהן אף קרא לבחון את האופן שבו רשתות חברתיות בימינו מפזרות שקרים וקונספירציות.

בתגובה לדבריו של ברון כהן, התאריינה מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני, והזכירה כי פייסבוק הייתה זו שהסירה בבחירות האחרונות את הבוט של ראש הממשלה בנימין נתניהו. זאת לאחר שהמשתמש הפקטיבי שלח הודעה שלפיה "הערבים רוצים להשמיד את כולנו". בנוגע לביקורת נגד הרשת אמרה תאני: "פייסבוק לא אדישה לביקורות ואפילו מנסה להקשיב להן מקרוב".

תגיות:
פייסבוק