חפש
Languages
המחלקה לחקירות שוטרים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ביקורת על מח"ש בחקירת בכיר שנחשד בהטרדה מינית

בית הדין המשמעתי של המשטרה מתח ביקורת חריפה על התנהלות מח"ש והתביעה המשטרתית בחקירת סנ"צ יעקב לופז, לשעבר ראש התביעות בלהב 433. בין הכשלים שציין בית הדין: מעצר בנתב"ג ללא צורך ממשי, חוקרת הנמצאת בניגוד עניינים ותשאול עדות ללא תיעוד. עוה"ד של לופז: שמח שהצדק יצא לאור
רועי ינובסקי
03 בדצמבר 2019
16:32

בין הדין המשמעתי של המשטרה מתח היום (שלישי) ביקורת חריפה על התנהלות המחלקה לחקירות שוטרים בחקירת סנ"צ יעקב לופז, לשעבר ראש התביעות בלהב 433. בין הכשלים שהעלה בין הדין: לופז עוכב בנתב"ג ליד בנו בן ה-13 ללא כל צורך, אחת מהחוקרות הייתה בניגוד עניינים בתיק - לאחר שלופז סירב לקבלה למשטרה. בנוסף עלה כי העדות תושאלו ללא תיעוד, וכי החוקרים נמנעו מלאסוף הקלטה רלוונטית שהייתה בידי עדה. 

התיק של קצין המשטרה נסגר, ונחתם עמו הסכם טיעון שבמסגרתו הורשע בהתנהגות שאינה הולמת. בכתב האישום המתוקן לא נכללו עבירות של הטרדה מינית או הערות בעלות קונוטציות מיניות. 

ביקורת נוספת נמתחה על התנהלות התביעה המשטרתית. בין היתר נכתב כי לופז לא קיבל חומרי ראיות ושהתובעות העבירו למתלוננות העתק על הודעתן במח"ש - מה שהוביל לזילות ראיות ולמסירות דברים שנאמרו בדיון סגור. 

עורך הדין בנצי קבלר, שמייצג את לופז מסר: "אני שמח שהמשפט הנדוש והשחוק של 'הצדק יצא לאור' קורם עור וגידים במקרה שלנו. אני מאוד מקווה שלמשטרה תהיה הבינה והתגובה לפצות את מר לופז על השנים האבודות שלקחו ממנו, על ידי כך שיתנו לו תפקיד שמתאים לכישורים שלו".