בנימין נתניהו וגדעון סער
צילום: יוסי זליגר, יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: התקשורת והשמאל מנסים להמליך את סער; סער: מסע ההכפשה נמשך

רה"מ נפגש עם פעילי ליכוד ותקף גם את גדעון סער שקרא עליו תיגר. נתניהו הזכיר את שמו של סער בשורה אחת עם גנץ ולפיד כמי שלא יוכלו לקדם מהלכים מדיניים משמעותיים
מיכאל שמש
03 בדצמבר 2019
20:52
עודכן ב 22:45

בשעה ששיחות המשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן לא מתרוממות, בחדשות הערב בכאן 11 דווח הערב (שלישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו כבר החל בהיערכות לבחירות. כחלק מההיערכות, הוא נפגש היום עם עשרות פעילי ליכוד תקף גם את גדעון סער. נתניהו לפעילים: "אסור להמליך את מי שהשמאל והתקשורת תומכים בו".


נתניהו גם הזכיר את שמו של סער בשורה אחת עם יו"ר כחול לבן בני גנץ ויאיר לפיד כמי שלא יוכלו לקדם מהלכים מדיניים משמעותיים.  עוד אמר ראש הממשלה בפגישה עם חברי מרכז המפלגה: "סיפוח בקעת הירדן וברית הגנה עם ארצות הברית הן הזדמנויות היסטוריות שלא יחזרו ואנו עלולים להחמיץ אותן".

בתגובה לדיווח בחדשות הערב, כתב סער בחשבון הטוויטר שלו: "מסע ההכפשה נמשך, למרבה הצער. אנחנו ננהל קמפיין אחר להנהגת הליכוד. קמפיין המציג חזון ותוכניות לעתיד תוך כיבוד המועמדים האחרים". בשבוע שעבר תקף סער את נתניהו בכמה הזדמנויות. בריאיון לכאן רשת ב ביום חמישי אמר כי יוכל להביא יותר מנדטים מנתניהו לליכוד. "אני אביא קולות מהגוש השני", אמר סער בריאיון.

כינוס מרכז הליכוד, שתוכנן ליום חמישי הקרוב, ככל הנראה יידחה, לבקשת נתניהו. ראש הממשלה ביקש מיו"ר המרכז חיים כץ לדחות את הכינוס, בשל נסיעתו המדינית לליסבון. הכינוס אמור לעסוק בביטול הפריימריז לרשימת הליכוד לכנסת ה-23, אם תפוזר הכנסת בשבוע הבא. ההערכה היא כי כץ ייענה בחיוב לבקשת נתניהו.

לפני שבוע, ביום שלישי, קרא סער לנתניהו להתפטר מתפקידו. בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב הסביר חבר הכנסת כי "נתניהו היה צריך לקבל אחריות לא בגלל כתב האישום אלא בגלל המצב שהמדינה תקועה בו, בלי יכולת לקים ממשלה. במקומו הייתי מקבל אחריות ומתפטר ומאפשר לתנועה לקיים הליך דמוקרטי".