קונסטנטין קוטוב במשפט בירדן, 02.12.19

חברי פרלמנט בירדן: לבצע עסקת חילופי שבויים עם ישראל

24 חברי פרלמנט חתמו על תזכיר בו ביקשו מהממשלה לפעול לביצוע המהלך. קלף המיקוח - האזרח הישראלי קונסטנטין קוטוב העצור במדינה יותר מחודש
אלון אמיצי
04 בדצמבר 2019
09:05

25 חברי פרלמנט בירדן חתמו אתמול (שלישי) על תזכיר, בו ביקשו מהממשלה לבצע "עסקת חילופי שבויים" עם ישראל. על פי התזכיר, קלף המיקוח של ירדן יהיה האזרח הישראלי העצור במדינה יותר מחודש, קונסטנטין קוטוב.

את המהלך הוביל חבר הפרלמנט הירדני ח'ליל עטיה שכתב בכותרת התזכיר "חילופי כל האסירים וגופות הירדנים הנמצאים בישראל". בריאיון לסוכנות הידיעות הטורקית "אנדול" הזהיר עטיה את ממשלתו מ"ההשלכות של אי ניצול ההזדמנות ההיסטורית הזאת באמצעותה תוכל ירדן לשחרר את אסיריה בבתי הכלא בישראל".

משפטו של קוטוב, שהסתנן בחודש שעבר לירדן, נפתח שלשום בממלכה. קוטוב הועמד לדין בגין הסתננות בלתי חוקית והחזקת סם אסור. בדיווחים בירדן נמסר כי קוטוב הודה במשפט כי הסתנן לממלכה בדרך בלתי חוקית, אך לא הודה בהחזקת סם אסור.

סוכנות הידיעות הירדנית "עמון" פרסמה כי במשפטו אמר קוטוב שהחליט לחצות לירדן 35 ימים לפני שעשה זאת, וכי את חציית הגבול ביצע ברגל. עוד נמסר כי בעת מעצרו נמצאו באמתחתו סיגריה שהכילה מריחואנה, מסמכים אישיים, טלפונים ניידים, 432 דולר ו-27,160 שקלים.

בתוך כך, סוכנות הידיעות "עמון" גם דווחה כי 40 חברי פרלמנט חתמו על תזכיר אותו העבירו ליו''ר הפרלמנט, ושבו ביקשו ממנו לקיים ישיבה שמטרתה לחייב את הממשלה לבטל את הסכם הגז שנחתם בין הממלכה לישראל. בימים האחרונים דווח בתקשורת הירדנית כי בתקציב הממלכה לשנת 2020, יוקצו כ-11 מיליון דולרים לטובת פרויקט הגז שנחתם עם ישראל. זאת לעומת השנה הנוכחית, בה הוקצו לטובתו כשלושה וחצי מיליון דולרים בלבד.

התזכיר עליו חתמו חברי הפרלמנט הירדני

תגיות:
ירדן