חפש
Languages
המשחתת האמריקנית פורסט שרמן
צילום: אי-פי

ארה"ב תפסה חלקי טילים איראניים בדרכם למורדים בתימן

לפי הגורמים הרשמיים, הספינה של חיל הים האמריקני ביצעה פעולות ימיות שגרתיות, כשלפתע אנשיה הבחינו בסירת עץ קטנה לא מזוהה - עליה מצאו את הטילים. דיווח: ממשל טראמפ מתכנן לשלוח 14 אלף חיילים למזה"ת
אי-פי
04 בדצמבר 2019
22:26
עודכן ב 00:18

ספינת חיל הים האמריקני תפסה בשבוע שעבר חלקי "טילים מונחים" איראניים שהיו בדרכם למורדים הח'ותים בתימן. כך מסרו הערב (רביעי) גורמים אמריקניים רשמיים. לדברי הגורמים, מדובר ב"תפיסה משמעותית". 

לפי הגורמים הרשמיים, הספינה האמריקנית "פורסט שרמן" ביצעה פעולות ימיות שגרתיות, כשלפתע אנשיה הבחינו בסירת עץ קטנה ללא דגל של מדינה. אנשי חיל הים ומשמר החופים עצרו אותה, עלו על הסירה - ומצאו בה את כלי הנשק. את הנשק הם אספו אל הספינה האמריקנית והאנשים שהיו על הסירה הועברו למשמר החופים התימני.

"הדבר מאשש את מה שארצות הברית אומרת, כי המשלוחים הלא חוקיים והסיוע האיראני שניתן למורדים החות'ים ממשיך כבר זמן מה", הוסיפו הגורמים הרשמיים. ערוץ הטלוויזיה הירדני אל-חדאת' דיווח כי חלקי הטילים שנתפסו מתוארים כ"מתקדמים מאוד". הברחת נשק לתימן מהווה הפרה של החלטת מועצת הביטחון של האו"ם.

בתוך כך, הממשל האמריקני מתכנן לשלוח עוד 14 אלף חיילים ועשרות ספינות נוספות למזרח התיכון כדי להתמודד מול איראן, כך עולה מדיווח של הוול סטריט ג'ורנל. ההחלטה, שצפויה להתקבל בהמשך החודש, עשויה להוביל להכפלת מספר החיילים האמריקניים באזור. 

זמן קצר קודם לכן, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה לעיתונות, לקראת פגישתו בליסבון עם שר החוץ של ארצות הברית, מייק פומפאו: "איראן עדיין מנסה לתקוף אותנו משלל מקומות באזור, ואנחנו עוסקים כל העת בהתמודדות עם התוקפנות הזו". לדבריו, ארצות הברית היא מפתח בהתמודדות הזו. נתניהו הוסיף ואמר כי הוא אסיר תודה על הצהרת משרד החוץ האמריקני כי ההתנחלויות הן חוקיות. "זה מקדם את השלום, כי שלום מבוסס על אמת ולא על שקרים", אמר.