אלי כהן וכחלון
צילום: פלאש 90

השר כהן על פרישה אפשרית של כחלון: הוא שוקל, אין עשן בלי אש

שישה ימים להכרעה | יו"ר ישראל ביתנו אמר בידיעות אחרונות כי כל האופציות להקים ממשלה משותפת לליכוד וכחול לבן ירדו מהפרק ושלא יצטרף גם לממשלה צרה מימין או משמאל • כל העדכונים
כתבי כאן חדשות
05 בדצמבר 2019
07:39
עודכן ב 08:54

"אין עשן בלי אש": כך אמר היום (חמישי) שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן על פרישה אפשרית של שר האוצר משה כחלון. ליגאל גואטה וירון דקל בכאן רשת ב הוסיף: "אמרתי לו שלא כדאי לו לפרוש. הוא מוערך מאוד. הוא שוקל את צעדיו. בעתיד יתגעגעו למשה כחלון כשר האוצר". 

המאמצים להרכבת הממשלה כשלו? יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר כי כל האופציות להקים ממשלת אחדות או ממשלה צרה ירדו מהפרק ולכן הולכים לבחירות. הדברים פורסמו הבוקר  בידיעות אחרונות. ליברמן הוסיף כי האחריות לאי הקמת ממשלת אחדות היא של הליכוד וכחול לבן.

למרות דבריו של ליברמן על כך שלא יצטרף לממשלה צרה, יש בליכוד כאלו שעדיין מאמינים שאפשר לשכנע אותו להצטרף לממשלת ימין צרה ואולי אף להחזיר אותו לליכוד עצמו. יותר מ-60 ראשי רשויות מהליכוד אישרו את הגעתם לכנס שמארגן ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג ביום שני הקרוב. הכותרת שנתנו המארגנים לכנס היא "ליברמן, חזור הביתה".

ליברמן עצמו הוזמן לאירוע ואישר את הגעתו והוא הפוליטיקאי היחיד שצפוי להיות בו. מטרת הכנס היא לנסות ולשכנע אותו לחזור לליכוד, כחבר מן המניין במפלגה, ונוסף על כך, להקים ממשלת ימין צרה איתו. מלשכתו של ליברמן נמסר כי ליברמן מכיר את מארגני המפגש מזה שנים רבות וכאשר פנו בבקשה להזמינו נענה בחיוב.

ביום שלישי התייחס ליברמן לחשיפת כאן חדשות ואמר כי יתמוך בהקדמת הבחירות ל־25 בפברואר. זאת משום שלטענתו הליכוד וכחול לבן הן חסרות אחריות ולא ברור כיצד הן מצפות שהציבור יאמין להן אם אינן מאמינות זו לזו.

ליברמן אמר לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי הוויכוח סובב סביב השאלה מי יהיה ראש הממשלה ראשון ולא מכתבי האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. לדבריו כל המפלגות מימין ומשמאל ייתנו ערבויות להסכם רוטציה בין ראש הממשלה ליושב ראש כחול לבן בני גנץ וחוסר ההסכמה הוא רק תירוץ לחוסר הרצון שלהם להקים ממשלת אחדות.