אזיקים
צילום: פלאש 90

בת 43 נעצרה בחשד להתעללות בהוריה

החשודה, תושבת ירושלים, נעצרה לאחר שאביה הגיע לבית החולים שערי צדק כשהוא חבול בעינו, ונזקק לניתוח. מעצרה הוארך עד מחר
ורד פלמן
05 בדצמבר 2019
10:40

המשטרה עצרה תושבת ירושלים בת 43 בחשד להתעללות בהוריה בשנות ה-80 לחייהם שהיא מתגוררת איתם. האישה נעצרה לאחר שהאב הובא לבית החולים שערי צדק כשהוא חבול בעינו ונזקק לאשפוז ולניתוח. מחקירת המשטרה עולה כי הבת התעללה בהוריה זמן רב. היא חשודה בהתעללות פיזית ונפשית בחסר ישע ובתקיפת חסר ישע. מעצרה הוארך עד מחר. בחקירתה טענה שהחבלה בעינו של אביה נגרמה בטעות. ערעור שהגיש סנגורה של האישה על הארכת מעצרה לא התקבל ובית המשפט המחוזי בירושלים קבע כי יש חשד סביר שהיא ביצעה את העבירות המיוחסות לה. 

עורך דינה של האישה, דוד הלוי, מסר בתגובה: "מרשתי מכחישה את המיוחס לה. במשך שנים טיפלה מרשתי במסירות בהוריה והקריבה את חייה למענם. הרקע להגשת התלונה הנו סכסוך פנים משפחתי והסתה שמתנהלת כנגד מרשתי. מעריך כי מרשתי תשוחרר כבר מחר לאחר שהדברים יתבהרו בחקירה".

לפני כחודש כתב אישום חמור הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד מטפל סיעודי, תושב עין נקובא,  בגין תקיפה והתעללות. המטפל תועד תוקף בת 89 השוהה במוסד סיעודי במעלה החמישה. על פי כתב האישום, במהלך עבודתו, הוא תקף את הקשישה, ניצולת שואלה דמנטית, בכמה הזדמנויות. הפרקליטות ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים.

שבוע קודם, הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד סבטלנה לוקיאנוק בת ה-39, מטפלת בבית אבות תושבת אוקראינה, בגין עבירות התעללות בחסר ישע ותקיפת חסר ישע של מטופלת קשישה בת 81. על פי האישום, המטפלת תועדה שוברת את אפה של הקשישה ונאבקת איתה בשעת לילה.