הראפר ג'יי זי
צילום: אי־פי

אחרי שנתיים של היעדרות: כל אלבומי ג'יי זי חזרו לספוטיפיי

המעריצים יכולים לחגוג: לכבוד יום הולדתו ה־50, השיב הראפר האמריקני את אלבומיו לשירות המוזיקה הפופולרי • הראפר הוא בעליו של שירות מוזיקה מתחרה בשם "טיידל"
מערכת כאן חדשות
05 בדצמבר 2019
11:27

בשורות משמחות למעריצי הראפר ג'יי זי שאינם מנויים לשירות המוזיקה "טיידל": לכבוד יום הולדתו ה־50 שצוין אתמול (רביעי) החליט הראפר האמריקני להחזיר את כל קטלוג האלבומים שלו לשירות המוזיקה ספוטיפיי, זאת לאחר שנתיים של היעדרות. 

בשנת 2017 הסיר ג'יי זי משירות המוזיקה הפופולרי את כל קטלוג אלבומי הסולו שלו – זאת לאחר שרכש, כאמור, שירות הזרמת מוזיקה משלו – "טיידל" תמורת 56 מיליון דולר. לדבריו הוא עשה את זה כדי "להחזיר את הערך למוזיקה על ידי שירות בבעלות האומנים עצמם". גם ספוטיפיי התלהבו וציינו את חזרתו של הראפר עם ציוץ מיוחד.


ג'יי זי, הלוא הוא שון קורי קרטר, הוא אחד מאומני הראפ הגדולים והמשפיעים ביותר אי־פעם. פרט לקריירת הסולו שלו הוא מנהל גם חברת תקליטים מצליחה, "רוקאפלה רקורדס", שבה הוא מפיק גם תקליטים של אומני ראפ צעירים. הוא זכה ב־21 פרסי גראמי, והיה מועמד ל־39 פרסים גראמי נוספים. הוא דורג במקום ה־88 בקטגוריית "האומנים הגדולים בכל הזמנים" של מגזין הרולינג סטון.

בחודש יוני האחרון פרסם המגזין הכלכלי "פורבס" שג'יי זי הוא גם אומן ההיפ הופ המיליארדר הראשון. על פי ניתוח שערך המגזין, הונו של הראפר מורכב מבעלות על הקטלוג המוזיקלי שלו ששווה כ־75 מיליון דולר, מניות בשירות הסטרימיג "טיידל" בשווי 100 מיליון דולר ומניות בחברת שירותי ההסעות "אובר" בשווי 70 מיליון דולר. נוסף על כך הוא מחזיק בנכסי נדל"ן בלוס אנג'לס ובניו יורק בשווי 50 מיליון דולר ובאוסף אמנות שמוערך בכ־70 מיליון דולר.