בית החולים סורוקה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

רופא שהוכה בסורוקה נחקר כחשוד בתקיפה

המטפל הוכה בידי אדם בחדר המיון, ונאלץ להתייצב בתחנת המשטרה אחרי שהאחרון טען שהותקף. בחקירתו נלקחו טביעות אצבעות והוא צולם. מאוחר יותר הודה התוקף שבדה את הדבר. המשטרה: "הרופא זומן על פי חוק"
אסף פוזיילוב
05 בדצמבר 2019
12:03

רופא שהותקף אתמול (רביעי) בבית החולים בסורוקה בבאר שבע, נחקר כחשוד במשטרה לאחר שהתוקף טען כי המטפל הוא זה שהכה אותו. בחקירת הרופא נלקחו ממנו טביעות אצבעות והוא צולם. מאוחר יותר הודה התוקף כי בדה את הדברים.

התקיפה התרחשה בחדר המיון בבית החולים, כאשר אב שליווה את בנו לבדיקה הכה באגרופים את רופא העיניים בפניו כמה פעמים. למקום הוזעקו מאבטחים ובהמשך המשטרה עיכבה לחקירה את האב. הרופא עצמו סבל משטף דם בפניו, אך המשיך לעבוד.

סגן מנהל בית החולים, ד"ר דרור גבאי דולפין, סיפר בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "המשטרה ישר עצרה את התוקף, וכדי להיחלץ מהסיטואציה הקשה שהתוקף נמצא בה, בגלל שהוא נחקר במשטרה, הוא החליט לספר שהרופא תקף אותו".

האזינו לריאיון עם סגן מנהל בית החולים בכאן רשת ב

עוד סיפר סגן מנהל בית החולים: "הוא רופא שהיה אחרי תורנות קשה. זה רופא שאחרי שהוא קיבל את המכות ובעודו מדמם הוא אמר 'אני ממשיך לעבוד פה'. אחרי משמרת של 24 שעות הוא זומן למשטרה, נחקר ונאלץ למסור טביעות אצבעות כמו עבריין. לשמחתי הרבה בעימות בין הרופא לתוקף הודה האחרון שהוא החל".

"זה תקדים מסוכן", ציין ד"ר גבאי דולפין. "אנחנו עובדים מאוד קשה כדי להסביר לרופאים שיש לנו אמון מלא במערכת החוק והמשפט ושאנחנו רוצים שהם יתלוננו במשטרה ושהטיפול באלימות נגד צוותים רפואיים יהיה של המשטרה".

צוותים רפואיים מעידים על לחץ בעבודה ועל תסכול וכעס רב מצד המטופלים בשל העומס הרב, במיוחד בחדרי המיון. מספר הרופאים בדרום נמוך. במרכז 3.1 רופאים ל-1,000 בני אדם – נתון נמוך מהממוצע במדינות המפותחות – ואילו בדרום נאלצים להסתפק ב-2.1 רופאים. מנהל בית החולים סורוקה, ד"ר שלומי קדוש, אמר השבוע כי זהו מחסור של 700 רופאים לפחות לעומת הממוצע במרכז.

השבוע, אחרי שנים רבות של תוכניות, אישרה הוועדה לתכנון ובנייה מקום לבית חולים שני בנגב, אחרי 71 שנה. לפי הערכה, בנייתו תארך עשר שנים, אך עם קצב הילודה הגדול בנגב והזדקנות האוכלוסייה, יהיה אז צורך בבית חולים שלישי.

ממשטרת ישראל נמסר: "מיד עם קבלת הדיווח במשטרה אודות תקיפת רופא הגיעו שוטרים למקום ועיכבו חשוד במעשה. במהלך חקירתו עלתה טענה לתקיפה הדדית והרופא זומן לחקירה על פי חוק. החקירה עודנה מתנהלת ומטבע הדברים לא נמסור פרטים נוספים. משטרת ישראל תמשיך לטפל בנחישות ולבדוק ביסודיות כל תלונה או דיווח המעלה חשד לאלימות מכל סוג שהיא".