משי רוזנפלד

ארד מבאס אותה, מכוונת לזהב: אלופת הג'יו ג'יטסו הישראלית לא עוצרת

את משי רוזנפלד לא מעניינות פציעות ומדליית ארד מבאסת אותה: "באה לנצח, לא באתי למדליית השתתפות"
יותם רוזנוולד
05 בדצמבר 2019
16:29

ניצחונות, פציעות ועקשנות בדרך לאליפות העולם - משי רוזנפלד, בת 19.5 ממושב בארותיים בשרון, מתאמנת בג'יו-ג'יטסו ברזילאי מגיל 15 ומתחרה באופן מקצועני מגיל 16. בשנת 2019 היא זכתה במקום הראשון באליפות אירופה לבוגרות ובאליפות אירופה עד 21. שבועיים לפני היציאה לאליפות העולם לבוגרות באבו-דאבי, הציפיות של רוזנפלד מעצמה די ברורות: "חד משמעית מקווה לזהב, אני לא באה למדליית השתתפות, אני באה לנצח".

לרוזנפלד יש הרבה סיבות לצפות מעצמה להישגים כאלו. "נראה לי שהשנה הבאתי מדליית זהב בכל תחרות, והיו לי 11 תחרויות", היא סיפרה. "סליחה, הפסדתי בפורטוגל בינואר". קל להבחין בחוסר הנוחות של רוזנפלד כשהיא מדברת על הפסדים: "ממש רציתי לנצח שם, אבל הפסדתי".

רוזנפלד מתאמנת כבר כמה שנים אצל אמיר בוארון במכון MMA Israel Soul Fighter בנתניה. רוב חברי הקבוצה הם גברים. "היו לי תקופות שהייתי לבד על המזרן, באמת לבד", סיפרה. "עכשיו יש הרבה, גם נערות, גם נשים יותר מבוגרות וזה עושה משהו טוב". העובדה שהיא הייתה חייבת להתאמן עם גברים דווקא מסייעת לה בתחרויות: "הם יותר חזקים מהיריבות שלי, ואז פתאום כשאני בקרב עם יריבה, אני מרגישה את הפער הזה".

אליפות העולם השנה התקיימה בנובמבר באבו-דאבי. לאחר מספר נצחונות, עלתה רוזנפלד לחצי הגמר מול המתחרה הבלגית אמל (שזכתה לבסוף בזהב) בקטגוריית משקל של עד 57 ק"ג. רוזנפלד מתארת את מה שקרה בקרב הזה: "הרגל שלי נתקעה לה בחליפה וזה היה מושלם לה לבריח". בהתאם לכללי התחרות, רוזנפלד הפסידה בקרב ולא עלתה לגמר. בנוסף היא גם נפצעה בקרסול, שהתנפח, ונאלצה לצלוע עד תום התחרות.

רוזנפלד לא ויתרה ועלתה פצועה לקרב על מדליית הארד - שבו ניצחה. "זה היה מטורף, זה ממש כאב לי", תיארה. "אבל פשוט אין מצב שאני חוזרת בלי המדליה".