בוריס ג'ונסון וג'רמי קורבין
צילום: אי-פי

ג'ונסון תקף את קורבין: "אתה מפקיר את היהודים בלייבור"

פחות משבוע לבחירות בבריטניה: רה"מ הבריטי אמר במהלך עימות טלוויזיוני כי מנהיג מפלגת הלייבור כשל במנהיגותו. קורבין השיב כי "כישלון במנהיגות הוא כשמשתמשים בהערות גזעניות, כפי שעשה ג'ונסון, בתקשורת"
בן יניב
07 בדצמבר 2019
01:45

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הטיח ביקורת חריפה הלילה (שישי) במנהיג מפלגת הלייבור ג'רמי קורבין, פחות משבוע לפני הבחירות במדינה. במהלך עימות טלוויזיוני אמר ג'ונסון לקורבין כי הוא: "מפקיר את היהודים בלייבור", והוסיף כי מדובר בכישלון מנהיגותי. "אתה נשאר ניטרלי בכל הנוגע לאנטישמיות במפלגתך", ציין ראש הממשלה הבריטי. 

קורבין השיב בתגובה כי "כישלון במנהיגות הוא כשמשתמשים בהערות גזעניות, כפי שעשה ג'ונסון, בתקשורת". על פי הסקרים האחרונים, מפלגת השמרנים בראשות ג'ונסון צפויה לנצח בבחירות שייערכו בממלכה בעוד חמישה ימים. 

לפני כשבועיים אמר הרב הראשי של בריטניה, אפרים מירוויס, כי רבים בקהילה היהודית בממלכה חוששים מהאפשרות שג'רמי קורבין ייבחר לראשות הממשלה. מנהיג מפלגת הלייבור ניסה להרגיע את הרוחות: "אין מקום לאנטשימיות בשום אופן ובשום צורה", אמר קורבין. "אני רוצה להבהיר שממשלת לייבור לא תהיה סבלנית לגילויי אנטישמיות". עם זאת, בריאיון לרשת BBC לפני כשבועיים סירב מנהיג מפלגת הלייבור להתנצל בפני הקהילה היהודית במדינה על תופעות של אנטישמיות שנתגלו בשנים האחרונות במפלגה. 

בסוף חודש אוקטובר אישר הפרלמנט הבריטי הצעת החוק לקיום בחירות בזק ב-12 בדצמבר. בנוסף, האיחוד האירופי נענה לבקשתה של בריטניה והסכים להאריך את תקופת יישום הברקזיט בשלושה חודשים. כעת בריטניה אמורה לעזוב את האיחוד עד ה-31 בינואר 2020.