משה לדור ובנימין נתניהו
צילום: אורי לנז, יונתן זינדל, פלאש 90

לדור: אני לא יודע מה יותר חמור - בגידה ורצח או עבירות שחיתות שלטונית שמבצע רה"מ מכהן

פרקליט המדינה לשעבר התייחס למצבו המשפטי של נתניהו ותקף גם את שר המשפטים אוחנה. "כששר המשפטים אומר שיש הדלפות מהפרקליטות – הוא לא יודע על מה הוא מדבר. יש לו אינטרס לומר את זה, כי זה האינטרס שמשרת את מי שמינה אותו", אמר לדור
אסף פוזיילוב
07 בדצמבר 2019
15:57

פרקליט המדינה לשעבר משה לדור התייחס היום (שבת) באירוע שבתרבות בבאר שבע למצבו המשפטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני לא יודע מה יותר חמור - העבירות הכי חמורות כמו בגידה ורצח, או עבירות שחיתות שלטונית כשהוא מבצע אותן כראש ממשלה", אמר לדור.

לדור הוסיף כי "החוק לא אומר שראש ממשלה יכול לכהן עד פסק דין חלוט. החוק אומר מתי לא. החוק אומר שהוא חייב לנטוש כהונה לאחר שהורשע במחוזי בעבירת קלון על פי שיקול הכנסת, והשנייה - שבית המשפט העליון הכריע שעבר עבירה. זה ספין שלראש ממשלה יש זכות למשול בנו גם אם הוא עבר עבירות חמורות כראש ממשלה".

פרקליט המדינה לשעבר המשיך ותקף את הליכוד: "אני לא מציע שניסחף ונאמר שהליכוד היא מפלגה דמוקרטית. אולי זה ההיפוך המוחלט. אם בעוד שעה ראש הממשלה ירצה ש-30 אנשים השייכים לקואליציה שלו ושרים יחתמו על מסמך, לא חשוב מה כתוב בו - הם כולם יחתמו בלי לפצות פה - האם זו דמוקרטיה?".

"גם הקביעה שהעם בחר נתניהו היא ספין: ליכודניקים בחרו ליכוד, כי זו כל האידיאולוגיה שלהם", המשיך לדור. "על הפתק לא היה כתוב נתניהו. מה הם יצביעו, מרצ? בנוסף, כשבחרו בו, ידעו שהוא עבריין? האמינו לאיש הזה, כי הוא אמר שאין כלום".

לאחר מכן עבר פרקליט המדינה לשעבר לתקוף את שר המשפטים אמיר אוחנה: "כששר המשפטים אומר שיש הדלפות מהפרקליטות – הוא לא יודע על מה הוא מדבר. יש לו אינטרס לומר את זה, כי זה האינטרס שמשרת את מי שמינה אותו".

נשיאי בית המשפט העליון לשעבר יצאו אתמול בכנס בחיפה נגד המתקפה על מערכת המשפט. "ישנם גורמים שמשסים את הציבור בבית המשפט", טענה השופטת בדימוס מרים נאור. מנגד השופט לשעבר אשר גרוניס אמר שצריך להזדעזע מהדברים שנאמרים על אנשי אכיפת החוק, אך גם הם צריכים לעשות חשבון נפש.