ארכיון
צילום: אי-פי

אחרי שבוע של שקט: שוב שיגורים לעוטף

שלוש רקטות נורו, כולן יורטו ע"י כיפת ברזל. במד"א טיפלו בשלושה בני אדם שנחבלו בדרכם למרחב המוגן ובעוד שני נפגעי חרדה. תיעוד: פינוי אולם ספורט בשדרות
איציק זוארץ, אסף פוזיילוב וכרמלה מנשה
07 בדצמבר 2019
20:58
עודכן ב 21:16

אחרי שבוע של שקט - התרעת צבע אדום נשמעה הערב (שבת) בעוטף עזה ובשדרות. מצה"ל נמסר כי זוהו שלושה שיגורים, וכי מערכת כיפת ברזל יירטה את שלושת הרקטות. צוותי מגן דוד אדום טיפלו בשלושה בני אדם שנפצעו קל בדרכם למרחב המוגן ועוד שני נפגעי חרדה.


ראשי הרשויות בעוטף ושדרות תקפו את הפוליטיקאים הערב בעקבות הירי: "עשרות אלפים מתושבי מדינת ישראל בסכנת חיים כבר 20 שנה והם עסוקים במשחקי הכיסאות במקום להתמקד בנושא הבהול של ביטחון התושבים". בתוך כך, יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב כי "קיבלנו הערב עוד שלוש תזכורות לכך שאזרחי ישראל כולם ותושבי הדרום בפרט מצפים מאיתנו לעסוק בביטחונם. לא בספינים ולא ברכילות פוליטית. אנחנו נשנה את המציאות הביטחונית ונחזיר את ההרתעה שנתניהו מחק".

אתמול התחדשו הפרות הסדר האלימות בגבול בין ישראל לרצועת עזה לאחר שלושה שבועות שבהם לא התקיימו. כוחות צה"ל השתמשו בזרנוקי מים ובגז מדמיע על מנת להרחיק את המתפרעים מהגדר. זוהו כמה מקרים של התקרבות לגדר, ובאחד המקרים הושלך מטען חבלה לעבר הכוחות. כ-4,500 פלסטינים הגיעו להתפרעויות.

מוקדם יותר נפגש הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי באוגדת עזה עם ראשי הרשויות בעוטף עזה, ואמר להם כי פעילות צה"ל במבצע האחרון מאפשרת "הזדמנות מיוחדת" למציאות אחרת באזור. הרמטכ"ל התייחס לעניין ההסדרה מול חמאס ואמר כי ״הכיוון חיובי״.