צילום: אי-פי, יונתן זינדל, פלאש 90
קאסם ובנט, ארכיון

בנט במסר לאיראן: "סוריה תהפוך לווייטנאם שלכם"

בנאום בוועידת מקור ראשון אמר הבוקר שר הביטחון לאיראנים "נפעל ללא לאות עד שתוציאו את כוחות התוקפנות מסוריה". סגן מנהיג חיזבאללה: "כל תוקפנות מצד ארצות הברית או ישראל לעבר איראן יכולה להצית את האזור כולו"
זאב קם ושמעון מיג'אן
08 בדצמבר 2019
13:45

"אנחנו אומרים לאיראן: סוריה תהפוך לווייטנאם שלכם", כך אמר הבוקר שר הביטחון נפתלי בנט בנאומו בוועידת מקור ראשון בבנייני האומה בירושלים. בנט המשיך ואמר לאיראנים: "אם לא תצאו, אתם תתבססו ואתם תדממו, כי אנחנו נפעל ללא לאות עד שתוציאו את כוחות התוקפנות מסוריה".

בהתייחסו לנושא התבססות איראן במזרח התיכון הוסיף בנט: "זה לא סוד שאיראן מנסה לבסס טבעת אש מסביב לארצנו, אם נהיה נחושים נוכל להוציא את כוחות התוקפנות של איראן מסוריה". עוד הוסיף בנט: "אין להם מה לחפש על גבולות מדינת ישראל".

בתוך כך, אמר הבוקר סגן מנהיג חיזבאללה, נעים קאסם, כי "אם ישראל תתקוף - הארגון ישיב, אך אין להם מחשבות ליזום מתקפה כזו". הוא הוסיף כי מטרת הארגון היא להגן ולהגיב ככל יכולתו במקרה של מתקפה מצד ישראל. בריאיון לערוץ בי-בי-סי בערבית אמר קאסם כי "כל סכסוך פנימי בלבנון משרת את ישראל וארצות הברית". קאסם הוסיף: "כל תוקפנות מצד ארצות הברית או ישראל לעבר איראן, יכולה להצית את האזור כולו".