ארגון הצופים הערביים לשלום
מתוך: עמוד הפייסבוק של ארגון הצופים הערביים לשלום

בשל קיצוץ בתקציב: 9 שבטים של הצופים הערביים בסכנת סגירה

בארגון הצופים הערביים אומרים כי הדבר יחזיר את הילדים לרחובות • ממשרד האוצר נמסר: בשל תמונת המצב התקציבית המאתגרת, לא ניתן לאשר תוספת בתקציב • משרד החינוך: תקציב ארגוני הנוער שולש בשנים האחרונות, ומגמה זו תימשך גם בעתיד
לירן כוג'הינוף
08 בדצמבר 2019
14:17

תשעה שבטים של ארגון הצופים הערביים לשלום עומדים בסכנת סגירה בשל קיצוץ בתקציב של ארגוני הנוער, כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. עלי איוב, מזכיר כללי של ארגון הצופים הערביים, הזהיר שהמצב הקיים יחזיר את הילדים לרחובות: "לילדינו אין מגוון רחב של אפשריות. כבר ביטלנו כמה פעילויות כמו עזרה ראשנה והכנת מדצ"ים. הממשלה מגלה בורות לגבי מה שקורה בחברה הערבית. מצד אחד הם רוצים להילחם באלימות ומצד שני הם מחזירים את הנוער לרחובות ולשעמום". 

בשבוע שעבר הודיע משרד החינוך כי הכסף לחינוך הבלתי פורמלי עבר בוועדת הכספים, והמשבר הכללי שריחף מעל תנועות הנוער וארגוני הנוער - חלף. בימים האחרונים הובהר למנכ"ל מועצת ארגוני הנוער, שלומי קסטרו, כי משרד החינוך אינו מתכוון להעביר את התקציב, ובמשרד החינוך מצפים ממשרד האוצר להעביר את הכסף. 

התקציב השנתי של הארגונים עמד בשלוש השנים האחרונות על 52 מיליון שקלים. התקציב לא גדל בשנים הללו, על אף צמיחה של 5% בכמות המשתתפים בפעילויות של ארגוני הנוער. תקציב ארגון הצופים במגזר הערבי בשנת 2018 עמד על כ-700 אלף שקלים בלבד, וכיום מדובר על קיצוץ של יותר מ-25% בתקציב התמיכה.

ממשרד האוצר נמסר: "בשל תמונת המצב התקציבית המאתגרת לשנת 2019, והחריגה מיעד הגרעון הקבוע בחוק, אי אפשר להעמיד עבור משרד החינוך תקציב תוספתי לטובת תמיכה בארגוני נוער מעבר לתקציב המשרד הקיים". 

ממשרד החינוך נמסר: "ראשית, חשוב להדגיש שפעילות הצופים הערביים אינה מתוקצבת בנפרד, אלא מתוקצבת בדיוק כמו כל יתר ארגוני הנוער. שנית, לאור החשיבות שאנו מייחסים לפעילות, תקציבם של ארגוני הנוער שולש בשנים האחרונות, ומגמה זו תימשך גם בעתיד. בשבוע האחרון הועברו בוועדת הכספים תקציבים נוספים, ואנו עושים כל מאמץ כדי לוודא שהתקצוב בסופה של שנה יהיה מלא".