ביטי דויטש
צילום: Artur 1980, מתוך ויקיפדיה

רצת המרתון החרדית: "מאכזב שהמרתון באוליפיאדה בשבת – ננסה לשנות את זה"

ביטי דויטש סיפרה בכאן רשת ב על האכזבה בעקבות שינוי תאריך המרתון במשחקים האולימפיים. לדבריה, "קודם כל אשיג את הקריטריון. אבל השבת חשובה יותר"
בחצי היום
08 בדצמבר 2019
16:37

רצת המרתון החרדית ביטי דויטש התייחסה היום (ראשון) בכאן רשת ב לפוסט שכתבה על כך שלא תוכל להתחרות באולימפיאדה, אם תשיג את הקריטריון אליה – בגלל שהריצה נקבעה לשבת. בריאיון לאסתי פרז וליאן וילדאו: "זה מאכזב, יש לי גם תקווה שאולי נצליח למצוא דרך שיעבירו את זה מיום שבת".

"עשיתי הרבה עבודה ומאמצים כדי להגיע. אפילו לא השגתי את הקריטריון. אחרי זה נסתדר עם הבעיה של השבת", הוסיפה דויטש בריאיון לתוכנית "בחצי היום". "בכל מצב, אפילו אם יש לי את ההזדמנות לאולימפיאדה, השבת יותר חשובה לי".

ריצת המרתון, שהייתה אמורה להתקיים בטוקיו ביום ראשון, הועברה לעיר סאפורו בגלל מזג האוויר החם שצפוי להיות. בעקבות המעבר גם נקבע כי היא תתקיים בשבת. לדברי דויטש, "אנחנו מנסים לדבר עם הוועד האולימפי ולראות אם זה אפשרי לשנות את היום. אני מבינה שאף אחד לא צריך לעשות משהו במיוחד בשבילי. אבל כשהתחלתי להתאמן לזה בדקתי והכל היה בסדר".

בפוסט בחשבון האינסטגרם שלה כתבה ביטי אחרי שגילתה שהריצה הועברה לשבת: "הרגשתי שקיבלתי אגרוף לבטן. "למרות התסכול האישי מהבשורה, אני מתכוונת להישאר רגועה ושמחה. אמשיך להתאמן ולהתקדם ככל יכולתי, בלי קשר אם המרתון יתקיים בשבת. אני לוחמת, אני לא מרימה ידיים ואעשה כל שביכולתי כדי לשנות את מועד הריצה האולימפית".

דויטש קבעה השנה זמן של 2:36:41 בריצת המרתון בדרום אפריקה, והיא רחוקה כשבע דקות מהקריטריון למשחקים האולימפיים שעומד על 2:29:30. עם זאת, אחרי המועד האחרון לקביעת הקריטריון, יושלם מספר הרצות ל-80, לפי הדירוג העולמי. כך שדויטש תוכל לקבל את הכרטיס גם אם תהיה קרובה לזמן שנקבע מראש.