סער במרכז הליכוד

מרכז הליכוד אישר: הפריימריז לרשימת התנועה בוטלו; סער ספג בוז במהלך נאומו

הרשימה תישאר זהה אם יהיו בחירות נוספות. בנוגע לפריימריז על ראשות הליכוד – טרם נקבע דיון על כך. מקורבים לנתניהו טוענים: האיום המרכזי – אדלשטיין שעוד לא החליט אם הוא מעוניין לאסוף 61 ממליצים
הדס גרינברג
08 בדצמבר 2019
18:19
עודכן ב 19:47

מרכז הליכוד התכנס הערב (ראשון) בגני התערוכה בתל אביב. במהלך הכינוס הצביעו כ-300 החברים שהגיעו על ביטול הבחירות המקדימות לרשימת הליכוד לכנסת ה-23 וכך הרשימה תישאר זהה אם יהיו בחירות נוספות.

עם זאת, במפלגה עוסקים גם במאבקים לקיום בחירות לראשות הליכוד, וההחלטה בנושא טרם נקבעה. גדעון סער, מי ששם עצמו כאלטרנטיבה הבולטת לנתניהו, עלה לבמה וספג קריאות בוז, לאחר שהתקבל בקריאות תמיכה "הו הא מי זה בא". 


סער אמר: "אני נחוש להתמודד על ראשות המפלגה ולהקים ממשלה בראשות הליכוד, שתאחד את העם סוף סוף. נחוץ מפנה על מנת לחלץ את המדינה מהמשבר הפוליטי המתמשך, להקים ממשלה בראשות הליכוד, ולאחד את העם".

בכירים בליכוד, המקורבים לראש הממשלה, עוסקים בשאלת "המרד" במפלגה. לטענתם האיום המרכזי הוא יולי אדלשטיין, שיש לו עוד כמה ימים להחליט אם הוא מעוניין לאסוף חתימות ממליצים כדי להרכיב ממשלה. יש בליכוד כאלה שמשוכנעים שגדעון סער יתמוך בו. הבכירים מוסיפים שיש צורך להתמקד בפריימריז על ראשות המפלגה. שם נתניהו נלחם על התמונה כלפי חוץ בעיצומה של מערכת בחירות – כך שתהיה משמעות מאוד גדולה למספר האחוזים שייתמכו בו.

חבר הכנסת גדעון סער, יריבו של נתניהו, מתח הבוקר ביקורת על הצעת רה"מ לקיים בחירות ישירות בינו לבין בני גנץ. בריאיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר סער: "זה מהלך שאין לו סיכוי לעבור בימים שנותרו לכנסת הזו במידה שלא תוקם ממשלה. הליכוד תמיד התנגד לרעיון הבחירה הישירה, היא גרמה נזקים גדולים ובצדק ובוטלה אחרי שנים ספורות. כשאולמרט ניסה לשנות את שיטת הממשל אחרי כשלונו במלחמת לבנון השנייה, נתניהו אמר לו ששיטת ממשל אינה גרביים. אין לשנות שיטת ממשל בחטף כדי לנסות לפתור סיטואציה פוליטית רגעית".

 

לכל העדכונים האחרונים מהמערכת הפוליטית: