אקספו 2020 דובאי

מנכ"ל משרד החוץ ביקר בדובאי

יובל רותם הוביל השבוע משלחת בין משרדית שעסקה בהסדרת ההשתתפות הישראלית בתערוכת אקספו באיחוד האמירויות
עמיחי שטיין
10 בדצמבר 2019
16:45

מנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם, ביקר השבוע בדובאי בראש משלחת בין משרדית. כך פרסם היום (שלישי) המשרד. הביקור עסק בהסדרת ההשתתפות הישראלית בתערוכת האקספו 2020. רותם חתם על ההסכם הרשמי להשתתפות ישראל בתערוכה. בנוסף קיים המנכ"ל פגישות נוספות עם גורמים רשמיים.

שר החוץ ישראל כ"ץ אמר כי "השתתפותה של ישראל בתערוכה, משקפת את העלייה במעמדה של ישראל, לא רק ברמה הבין-לאומית אלא גם בקרב השחקנים המדינתיים המרכזיים באזורנו. ההשתתפות מקנה לישראל ההזדמנות יוצאת דופן להציג את יכולותיה והישגיה בתחום הטכנולוגי לצד התרבות הישראלית התוססת".

לפני כחצי שנה הודיע משרד החוץ שישראל תשתתף בתערוכה באיחוד האמירויות, שתיפתח באוקטובר 2020 ותימשך כחצי שנה. כפי שפורסם בחדשות הערב בכאן 11, ראש המוסד יוסי כהן – הוא שהסדיר את הגעתה של המשלחת הישראלית לתערוכה הבינלאומית.

אחרי ההודעה על ההשתתפות של ישראל ביריד, המארגנים מאיחוד האמירויות הבהירו בשיחה עם כאן חדשות כי "ההזמנה להשתתף באקספו 2020 לא מסמנת שינוי ביחסים בין איחוד האמירויות לישראל, במישור הדיפלומטי או במישור אחר". הדברים נאמרו בתשובה לשאלה לגבי ההשתתפות של אזרחים ישראלים באירוע.

זו הפעם הראשונה שהתערוכה, המתקיימת בכל שלוש שנים, תיערך במזרח התיכון. בתערוכה שנוסדה במאה ה-19, הוקמו אתרי מורשת ותיירות, בראשם מגדל אייפל בפריז. בתערוכה האחרונה שנערכה ב-2017, הביתן הישראלי התמקד בהישגים בתחום האנרגיה.