ההצבעה על פיזור הכנסת בקריאה ראשונה, הלילה
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בדרך לבחירות: הכנסת ה-22 פוזרה

הצעת החוק לפיזור הכנסת אושרה בקריאה שנייה ושלישית • הבחירות לכנסת ה-23 יתקיימו ב-2 במארס 2020 • הבחירות לכנסת ה-23 יתקיימו ב-2 במארס 2020 • ליברמן, בנט ודרעי נעדרו מן ההצבעה
יערה שפירא
11 בדצמבר 2019
07:05
עודכן ב 02:10

תם המועד להרכבת הממשלה - ישראל הולכת לבחירות: הלילה (חמישי) בשעה שלוש לפנות בוקר אישרה מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק לפיזור הכנסת ה-22. 94 חברי כנסת תמכו בהצעה, ולא היו מתנגדים. ברוב של 94 תומכים ושבעה מתנגדים אושר גם תאריך הבחירות שיתקיימו ב-2 במארס 2020. בהצבעה נכחו ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש כחול לבן בני גנץ. אביגדור ליברמן, נפתלי בנט ואריה דרעי נעדרו מן ההצבעה.


הוועדה המיוחדת שהוקמה אישרה אתה החוק לפיזור הכנסת לקריאה שנייה ושלישית לאחר שסוכם עם ישראל ביתנו למנוע שכר של 200% לעובדים זרים ביום הבחירות. סיכום נוסף הושג עם הרשימה המשותפת בעניין שינויים עתידיים בחוק קמיניץ המאפשר להטיל קנסות ועונשים על בנייה לא חוקית.

השר יריב לוין, יחד עם שרים נוספים בליכוד, הם שביקשו הבוקר מנתניהו להכריז שיוותר על החסינות לצורך הקמת ממשלת אחדות. מקורבים לנתניהו זעמו על הדרישה ואמרו לראש הממשלה כי השרים שייעצו לו לוותר "אינם חפצים בטובתו". בכיר בליכוד אמר כי העובדה שנתניהו דחה את ההצעה מבהירה שהוא יבקש חסינות מהכנסת ועל כך יהיו הבחירות.