מוט הברזל בגן הילדים

בשל מוט שנפל בגן הוצא צו הפסקת עבודה - חברת הבנייה התעלמה ממנו

מוט ברזל שנפל מאתר בנייה ברמת גן פילח גגון של גן ילדים צמוד. העירייה הוציאה צו, אך ההורים גילו שהקבלן המשיך לעבוד כרגיל
איתי שיקמן
11 בדצמבר 2019
08:13

עיריית רמת גן הוציאה צו הפסקת עבודה לאתר בנייה ברמת גן, אך הקבלן ועובדיו המשיכו לעבוד כרגיל. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. העירייה הוציאה את הצו לאחר שמוט ברזל נפל שלשום מהאתר ופילח גגון של גן ילדים. 


ברחוב קרניצי ברמת גן נבנים כחלק מפרויקט תמ"א שני בניינים גבוהים צמוד למתחם של חמישה גני ילדים בהם למעלה מ-150 תינוקות ופעוטות. אחרי תלונות רבות של ההורים, בשנת הלימודים הקודמת גידרו ברשת את מתחם הבנייה על מנת לשמור על בטיחותם של הילדים. גם גגונים הוצבו מעל חצרות הגנים. אבל שלשום, הרשת לא עשתה את עבודתה באופן מספק, במזל, אף אחד מהילדים לא נפגע.

המקרה דווח לגופי החינוך וההנדסה בעיריית רמת גן ומהנדסת העיר הוציאה צו הפסקת עבודה לאתר הבנייה עד לישיבה שתקבע הסדרי בטיחות חדשים. אתמול, ההורים שהגיעו לגן בשעות הבוקר נדהמו לגלות את הפועלים ממשיכים לעבוד כרגיל. ההורים ההמומים אף תיעדו את העבודות.

מנהל העבודה של חברת הקבלן "גבריאל בלמס" אמר לכאן חדשות כי העבודות שתועדו הן רק במסגרת שיפור הבטיחות באתר, וכל הפעולות שקשורות לבנייה במקום הוקפאו לחלוטין, כנדרש. עוד נמסר שהרשת שסובבת את המבנים שבבנייה הוכפלה והוצבו אמצעי מיגון עבים וחזקים יותר בגגונים שמעל הגנים. את תגובת הקבלן עצמו לא ניתן היה להשיג.

מעיריית רמת-גן מסרו: "בימים אלו הם בוחנים יחד עם הקבלן האחראי, כיצד ניתן למנוע סכנות נוספות העלולות להיווצר באתר הבניה".

יזמי פרויקט הדיור, חברת "אנגלאינווסט" מסרו: "המקרה הובא לידיעתנו ונמצא כעת בבירור מול הקבלן המבצע".