מנוע החיפוש Google
צילום: pixabay

בחירות, הכלה מאיסטנבול והרב פירר: השנה שהייתה - על פי Google

ענקית מנוע החיפוש מציגה את החיפושים החמים בישראל לשנת 2019
שירה הדס נקר
11 בדצמבר 2019
12:14

20 יום לסוף 2019 - Google מציגה היום (רביעי) את החיפושים החמים בישראל בשנה החולפת. מנתוני החברה עולה כי הבחירות תפסו את המקום הראשון במנוע החיפוש בישראל, והשאלה "איך מצביעים בבחירות?" הייתה הפופולרית ביותר.

מי שהכי עניינו את הישראלים בשנה החולפת הם הראפר דודו פארוק ואחריו לוסי איוב ומדונה, שזכו לעניין רב בזכות האירוויזיון. התחרות עצמה, שהתקיימה בישראל במאי, הגיעה למקום השלישי בעשרת החיפושים החמים ביותר של השנה. בגזרת החדשות, חיפשו הישראלים הכי הרבה מידע על ראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה, הגננת הנשאמת בתהעללות כרמל מעודה, אורי אנסבכר שנרצחה בעין יעל והרב אלימלך פירר.

תוכנית הטלוויזיה החמה ביותר בחיפושים השנה היא "הכלה מאיסטנבול". "האח הגדול" מובילה ברשימת תוכניות הריאליטי ואחריה התוכנית 2025.

היצירות הישראליות המחופשות של השנה הן הסדרות "ביום שהאדמה רעדה" ו"מצולמים". סרטי הקולנוע שמככבים בראש החיפושים הם "המוסד" ו"ימים נוראים".

ומה הישראלים הרבו לשאול את ד"ר גוגל? מלבד תהיות על הצבעה בבחירות, כאמור, ביקשו הישראלים לדעת "איך ממלאים לוטו?" - מה שמצטרף לשאלה שהגיעה אל המקום העשירי ברשימה - "איך לעשות כסף?".