רומן זדורוב, שהורשע ברצח תאיר ראדה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רצח תאיר ראדה: הפרקליטות ביקשה לידיה את התיק הרפואי של א"ק

הפרקליטות פנתה לביהמ"ש העליון בבקשה שיורה לבית החולים מזרע להעביר אליה את התיק. הפנייה נעשתה בעקבות הבקשה שהגיש רומן זדורוב לקיום משפט חוזר בטענה שא"ק רצחה את ראדה
אמוץ שפירא
11 בדצמבר 2019
14:32

פרקליטות המדינה פנתה היום (רביעי) לבית המשפט העליון בבקשה שייתן צו לבית החולים מזרע להעביר אליה את התיק הרפואי של א"ק. הפניה לבית המשפט נעשתה בעקבות הבקשה שהגיש רומן זדורוב לקיום משפט חוזר. הטענה של זדורוב היא כי א"ק היא הרוצחת של תאיר ראדה. אל הבקשה צורפו ארבעה מסמכים מתיקה הרפואי העוסקים במצבה הנפשי החוסים תחת חיסיון רפואי ולא היו מוכרים לפרקליטות או למשטרה.

באת הכוח של א"ק הסכימה לבקשת העיון שהגישה הפרקליטות בכמה תנאים, ובהם: שרק הפרקליטים המטפלים בתיק זדורוב ופרקליטים בכירים אחרים שעימם הם מתייעצים יורשו לעיין בחומר, ובתנאי שיחתמו על התחייבות שלא לפרסם דבר מתוכו. תנאי נוסף הוא שכל כתבי הטענות וכל הדיונים הנוגעים למידע מתוך התיק הפסיכיאטרי רפואי של א"ק יהיו בדלתיים סגורות ויחולו עליהם איסור פרסום גורף.

בחודש שעבר, א"ק זומנה לחקירה זמן קצר לפני שזדורוב ביקש משפט חוזר. כך אישר בא כוחה של א"ק עו"ד תומר שוורץ. עורך דינה של א"ק הדגיש כי היא לא נחקרה כחשודה, ולא תחת אזהרת חשוד, וכי מדובר היה במסירת עדות.

לפני כחודשיים סניגוריו של זדורוב הגישו את בקשתם לערוך לו משפט חוזר בטענה כי יש בידיהם ראיות חדשות. אשתו, אולגה זדורוב, אמרה בריאיון לרונן פולק בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "בן אדם שרוצה את הצדק יכול לראות את זה. רומן חף מפשע".

פרשת הרצח של תאיר ראדה מסעירה את המדינה מאז 6 בדצמבר 2006, אז נמצאה בבית ספר בקצרין גופתה של הנערה, בת 13 וחצי במותה. מי שנעצר בחשד לביצוע הרצח הוא רומן זדורוב, פועל שהועסק בעבודות שונות בשטח בית הספר. תחילה הוא הודה ברצח אך בהמשך חזר בו. ב-2010 זדורוב הורשע בבית המשפט המחוזי בנצרת ונדון למאסר עולם. מאז פתחו פרקליטיו בסדרת ערעורים כשהאחרון שבהם נדחה בבית המשפט ב-2015.

לפני שנה הוצג ממצא חדש שעשוי לטענת עורכי דינו לזכות את זדורוב מהרצח: מדובר בשערה שנמצאה בזירת הרצח, שלפי בדיקות חדשות שבוצעו בה עשויה להיות שייכת לא"ח, בן זוגה לשעבר של א"ק.