ויינשטיין בצאתו מבית המשפט בניו יורק, בשבוע שעבר
צילום: אי-פי

דיווח: הארווי ויינשטיין הגיע להסדר עם המתלוננות נגדו

עיתון "הניו יורק טיימס" דיווח כי הצדדים הגיעו להסכמה עקרונית, לפיה דירקטוריון חברת ההפקות של ויינשטיין יפצה את המתלוננות בסכום של 25 מיליון דולר. ההסדר דורש אישור בית משפט וחתימה סופית של כל הצדדים
מתי ברנהרט
12 בדצמבר 2019
00:17

המפיק ההוליוודי הארווי ויינשטיין וחברי הדירקטוריון של חברת ההפקות שלו הגיעו להסכמה על הסדר בסך 25 מיליון דולר עם עשרות נשים שהתלוננו כי הותקפו מינית על ידי המפיק. כך פרסם הערב (רביעי) עיתון הניו-יורק טיימס. ויינשטיין לא יחויב להודות בביצוע המעשים בהם הוא חשוד או לשלם בעצמו למתלוננות, כך מסרו לעיתון עורכי דין המעורבים במשא ומתן.

יותר מ-30 שחקניות ועובדות לשעבר בחברת ההפקות, שהאשימו את ויינשטיין בעבירות שנעו בין הטרדה מינית לאונס, מעורבות בהסדר. במידה והוא יאושר מבחינה משפטית, הדבר יביא לסגירה של כמעט כל התביעות שהוגשו נגד המפיק. ההסדר כאמור דורש אישור בית משפט וחתימה סופית של כל הצדדים.

היות וחברת ההפקות של ויינשטיין נמצאת בהליכי פשיטת רגל, אם ההסדר ייצא לפועל הוא ישולם על ידי חברות הביטוח שמייצגות את החברה. התשלום למתלוננות יהיה חלק מהסדר כולל בסך של 47 מיליון דולר שנועד לכסות את חובות חברת ההפקות.

ויינשטיין, מפיק סרטים יהודי-אמריקני, הפיק בחברת ההפקות שייסד עם אחיו סרטים רבים בהם "ספרות זולה", "שייקספיר מאוהב" ו"נאום המלך". באוקטובר 2017 האשימו נשים רבות את ויינשטיין באונס ובתקיפה מינית שהתרחשו במשך עשרות שנים. בעקבות הפרשה עלה קמפיין הרשת Me_Too# במסגרתו נשים רבות ברחבי העולם, בהן שחקניות מוכרות חשפו מקרים בהן הותקפו מינית.