תיעוד שוטר מכסה מצלמה בתחנה בכפר קאסם

תיעוד: השוטר רץ לכסות את המצלמה כשעמיתיו הפעילו כוח נגד עצור

מתיעוד האירוע, שהתרחש לפני כשנה וחצי בתחנת המשטרה בכפר קאסם, עולה גם כי השוטר בעט בראשו של עצור שהעיר לו על מעשיו. הוא הורשע בהסדר טיעון, ונגזרו עליו 180 שעות לתועלת הציבור
רועי ינובסקי
12 בדצמבר 2019
22:04

שוטר יס"מ שהבחין בעמיתיו מפעילים כוח נגד עצור בתחנת המשטרה בכפר קאסם, רץ להסתיר את המעשים ממצלמת האבטחה במקום. כך עולה מתיעוד מטריד אשר מתפרסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. כמו כן, אותו שוטר בעט בראשו של עצור נוסף, שהעיר לו על מעשיו.

האירוע התרחש לפני כשנה וחצי, והיום נגזרו על השוטר במסגרת הסדר טיעון 180 שעות לתועלת הציבור. בית המשפט לא קיבל את דרישת המחלקה לחקירות שוטרים לעונש חמור יותר. 

תחילתו של האירוע בהבאתם של שני שוהים בלתי חוקיים לחצר התחנה בכפר קאסם. לאחר דין ודברים בין שוטרי התחנה לאחד מהעצורים, החלו שלושה שוטרים לאזוק אותו באמצעות הפעלת כוח - הכול לעיני המצלמה. אז, כאמור, עמיתם של השוטרים שהפעילו כוח הסתיר את המתרחש ממצלמת האבטחה.

עורך דינו של השוטר, הישאם קבלאן, אמר: "הלקוח שלי מלכתחילה טען שמדובר באינסטינקט ראשוני - החלטה של מספר שניות. הוא סיפר  על סיר הלחץ, במיוחד בגזרה הזאת, בכל מה שקשור לקבלת החלטות. בית המשפט מקבל את כל הטענות שלנו, וגם מתבטא באופן ברור מבחינת גזר הדין. הוא לקח אחריות, התפטר מרצון - לא רואים את זה כל יום. השאלה למח"ש היא מה עשיתם עם השוטרים האחרים? והתשובה לכך - כלום".

מהמשטרה נמסר: "אנו רואים בחומרה את התנהלותו החריגה והפסולה של השוטר, שפעל שלא כדין ולכן גם נחקר במח״ש. בעקבות הרשעתו, השוטר זומן לשימוע לשקילת פיטוריו וההליך מתנהל בימים אלו. נציין כי בחקירת מח״ש נמצא שלא נפל כל פגם בהתנהלותם של השוטרים האחרים, שבאותה העת ניסו להשתלט בכוח סביר על שוהה בלתי חוקי שנעצר".