זירת האירוע בניו ג'רזי
צילום: אי-פי

גבר שנמלט מאירוע הירי בניו ג'רזי: "הם באו להרוג"

דיוויד לקס אמר בריאיון לרשת NBC: "הם רצו לרצוח כמה שיותר אנשים. אני לא יודע איך נשארתי בחיים". לקס סיפר כי התחבא מאחורי מקרר במרכול בזמן הירי, לאחר מכן חמק החוצה
גיא בריצמן
14 בדצמבר 2019
04:37

דיוויד לקס, שהצליח לחמוק מהמרכול הכשר בניו ג'רזי שבו נהרגו ארבעה בני אדם ביום שלישי האחרון, סיפר אתמול (שישי) על רגעי הפחד: "הם היו נראים מקצוענים, והם באו להרוג". לקס הצליח להתחבא מאחורי מקרר בזמן הירי ולאחר מכן הוא חמק מהמקום. בריאיון לרשת NBC סיפר כי היורים "רצו לרצוח כמה שיותר אנשים", והוסיף כי הוא לא יודע כיצד נשאר בחיים. 

באירוע הירי נהרגו חסיד סטמאר, משה הירש דויטש בן ה-24, לאה מינדל פרץ בת ה-33, השוטר ג'וזף סילס ואזרח נוסף. התוקפים, דיוויד אנדרסון ופרנסין גרהאם, נורו גם כן על ידי שוטרים. מסע הירי החל כשסילס ניגש אל אנדרסון וגרהאם במסגרת חקירה. הם ירו בו למוות, נמלטו במכונית גנובה והתבצרו במרכול.

ביום חמישי הודיע התובע הכללי של ניו ג'רזי, גורביר גרוואל, כי הירי נחקר כאירוע טרור פנימי על רקע אנטישמי. בכך, הפריך גרוואל את הדיווחים על כך שמניע נפשי של היורים הוא העומד במרכז החקירה. על פי דיווח ב"ניו יורק טיימס", היה אנדרסון בעברו חבר בקבוצת השחורים העבריים, וברשתות החברתיות שלו הופיעו התבטאויות אנטי יהודיות ואנטי משטרתיות.