ליברמן וגנץ
צילום: פלאש 90

ישראל ביתנו נגד כחול לבן: "מה שבליכוד הבטיחו לחרדים אתם תתנו כפליים"

חברת הכנסת מלינובסקי תקפה את דברי יועצו של גנץ מוקדם יותר שטען כי המפלגה לא התנגדה לשבת עם חרדים • הקרב בליכוד: נתניהו בכנס בבית שמש; סער ישיק את הקמפיין ביום שני
יערה שפירא
14 בדצמבר 2019
20:00
עודכן ב 23:13

הבחירות השלישיות: חברת הכנסת יוליה מלינובסקי מישראל ביתנו פתחה הערב (שבת) חזית נגד כחול לבן. בציוץ שפרסמה כתבה: "שומעת את רונן צור, יועצו של יו"ר כחול לבן בני גנץ, אומר בלי להניד עפעף שהם מעולם לא היו נגד ישיבה עם המפלגות החרדיות. את קמפיין הבחירות של כחול לבן בניתם על ממשלת אחדות חילונית ליברלית בלי החרדים, על מה אתה מדבר? רימיתם את כל המצביעים שלכם – מה שבליכוד הבטיחו לחרדים אתם תתנו כפליים.

"בבחירות הקרובות אזרחי ישראל צריכים להחליט האם הם הולכים להצביע לממשלת גנץ–חרדים – מפלגות שמאל בתמיכת מפלגת הגיס החמישי שתומכת בטרור, לממשלת ליכוד והבלוק החרדי־משיחי או לישראל ביתנו עם אג'נדה חילונית".

12 ימים לפריימריז בליכוד: ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך הערב כינוס בחירות בביתה של חברת הכנסת קטי שטרית בבית שמש. נתניהו צפוי להוביל קמפיין שבו ייטען כי הבחירות קריטיות למדינה ושהוא מסוגל לעמוד באתגרים הצפויים. מנגד, חבר הכנסת גדעון סער צפוי להשיק את הקמפיין שלו ביום שני, ולטעון כי נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה – והוא כן. 


בתוך כך, אתמול דווח ב"השבוע" בכאן 11 כי השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לקח את סוף השבוע הנוכחי כדי להחליט אם להצטרף ליתר תומכי ראש הממשלה בנימין נתניהו, או דווקא להיות מספר 2 במחנה גדעון סער. על ההחלטה צפוי להודיע ארדן בשבוע הבא.

• הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

במידה שארדן יודיע על תמיכה בסער, יהיה זה צעד משמעותי – שכן מדובר בשר מכהן ראשון תחת נתניהו שמודיע על תמיכה במועמד אחר לראשות הליכוד. סער, שזוכה לתמיכה בשטח, רוצה להשיג כעת את תמיכתם של בכירים במפלגה. גם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מחוזר על ידי סער, אך צפוי לשמור על ממלכתיות ולא יזדהה עם איש מהמועמדים. 

במקביל, שר הביטחון נפתלי בנט הודיע כי תנועתו, הימין החדש, תתמודד בבחירות לכנסת לבדה. בהודעה שפרסם בנט אומר כי הימין החדש היא מפלגה לאומית ממלכתית של כל העם. היא תומכת, בין השאר, ביד קשה מול האויב הערבי, ביהדות מקרבת בלי כפייה, בריסון אקטיביזם משפטי ועוד.

בבחירות לכנסת באפריל לא הצליחה הימין החדש לעבור את אחוז החסימה. היא קיבלה כ־1,400 קולות פחות מהדרוש. בבחירות בספטמבר התמודדה הימין החדש ברשימה מאוחדת, ימינה, עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי, והצליחה להכניס שלושה נציגים לכנסת.