המחאות בלבנון
צילום: אי־פי

המחאות בלבנון: עשרות פצועים בעימותים עם כוחות הביטחון

סוכנות הידיעות הלבנונית דיווחה כי כמה עשרות מאנשי כוחות הביטחון נפצעו והועברו לטיפול • המפגינים יידו אבנים לעבר הכוחות שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות
שמעון מיג'אן
15 בדצמבר 2019
10:10

המחאות בלבנון: בבירה ביירות נפצעו עשרות מפגינים בעימותים שפרצו הלילה (ראשון) בינם לבין כוחות הביטחון. מקורות לבנוניים מסרו כי המפגינים יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות וירי רימוני גז מדמיע. סוכנות הידיעות הלבנונית דיווחה כי כמה עשרות מאנשי כוחות הביטחון נפצעו והועברו לטיפול בבתי החולים.


בחודש אוקטובר האחרון הודיע ראש ממשלת לבנון סעד אל־חרירי על התפטרותו בעקבות ההפגנות במדינה. בנאום שנשא לאומה אמר: "התפקידים באים והולכים – העיקר זה כבוד המדינה. אין מישהו יותר גדול מהמדינה. תחי לבנון". 

במקביל מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה הזהיר את המפגינים מאפשרות של התערבות של גורמים בין־לאומיים ואזוריים במחאה. הוא הפנה את המפגינים לסיקור בכלי התקשורת במפרץ הפרסי ואמר להם שלא להאמין לאמירות של ארצות הברית לפיהן אינה מעוניינת בהפלת הממשלה בלבנון. לדבריו, ישראל מסתכלת על ההפגנות ותולה בהן תקוות: "מה זה אומר שבעיתוי הזה ישראל מביאה את אנשי צד"ל לגבול כדי להביע הזדהות".