גדעון סער
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

קרב חם: ח"כית נוספת הודיעה על תמיכה בסער

ח"כ אתי עטיה הצטרפה למיכל שיר ויואב קיש. היא מקורבת לשר הרווחה לשעבר חיים כץ שיגיע לכנס תמיכה בסער
מיכאל שמש
15 בדצמבר 2019
14:47

חברת כנסת שלישית מהליכוד מצטרפת לגדעון סער: ח"כ אתי עטיה הכריזה היום (ראשון) על תמיכה במועמדות השר לשעבר בקרב על ראשות הליכוד מול בנימין נתניהו. קודם לכן הכריזו על תמיכה בסער חברי הכנסת יואב קיש ומיכל שיר. ח"כ עטיה מקורבת לשר לשעבר חיים כץ שיגיע לכנס התמיכה בסער. עם זאת, כץ עצמו לא ממהר להודיע על תמיכה בסער.  

12 יום לבחירות המקדימות לראשות המפלגה, גם חברת הכנסת לשעבר נורית קורן וראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, הודיעו היום על תמיכתם בסער לראשות הליכוד. "אני הייתי הראשונה בעבר לתמוך בראש הממשלה, אבל אחרי פעמיים שנתניהו נכשל בהרכבת ממשלה, צריך לתת אופק חדש ותקווה", הסבירה קורן בריאיון לגלי צה"ל.

לדברי ראש עיריית ראשון לציון בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, "מדינת ישראל נמצאת במשבר הפוליטי החמור בתולדותיה. מזה כשנה שהשלטון המרכזי משותק, תוכניות תקועות, תקציבים לא מגיעים לעיר. ככה אי אפשר להמשיך. עלינו לחלץ את המדינה מהמשבר החמור אליו נקלעה. ישראל צריכה שינוי והאיש שיכול לעשות את השינוי הוא גדעון סער. אני סבור שיש לסער את הכישרון, הניסיון, המנהיגות והיכולות להוביל את הליכוד ואת מדינת ישראל".

אמסלם: "ההבדל בין נתניהו לסער הוא כמו בין מרצדס לסוסיתא"

השר דוד אמסלם התייחס הבוקר להצעה לערוך עימות בין סער לנתניהו ואמר בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב כי "ההבדל בין נתניהו לסער הוא כמו בין מרצדס לסוסיתא".

"הוא יכול להציע הרבה דברים, גם תצוגת אופנה", המשיך אמסלם ותהה: "מתי ראית עימות בישראל? סיפור העימותים הוא חלף מהעולם. ראש הממשלה זה לא אדם שלא יודעים מי הוא, וגם את גדעון סער מכירים. זה לא שייך לעניין. אני חושב שזו הצעה משפילה. כל אחד שרוצה להתמודד יביא את ראש הממשלה לעימות?".

אחריו עלה לשידור סער והגיב: "אם המרצדס מידרדרת לתהום - עלה על הסוסיתא ותגיע איתה לפסגה. יש כבר שישה סקרים שאומרים אותו דבר – אני מגדיל את גוש הימין ומביא מצביעים מכחול לבן. זו בדיוק הבחירה שתעמוד בפני חברי הליכוד. בחירה בנתניהו תשלח את הליכוד לאופוזיציה. בחירה בי תבטיח את שלטון הליכוד. חד חלק וברור".

מאוחר יותר החליף סער את תמונת הפרופיל בחשבון הטוויטר שלו לפרסומת למכונית הישראלית העתיקה: "סוסיתא קנית, לא טעית".