גדעון סער, הערב
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

גדעון סער: "פתרון שתי המדינות - אשליה"

"בין הירדן לים לא תהיה מדינה עצמאית נוספת", אמר חבר הכנסת; ח"כ שרן השכל הודיעה: אתמוך בסער בפריימריז להנהגת הליכוד
עמיחי שטיין
15 בדצמבר 2019
21:17

חבר הכנסת גדעון סער המתמודד על הנהגת תנועת הליכוד, מתח ביקורת הערב (ראשון) על מדיניות ראש הממשלה בנימין נתניהו כפי שהציג אותה לפני עשר שנים בנאום בר אילן, ואמר כי פתרון שתי המדינות הוא אשליה. בדברים שנשא בירושלים, בכינוס של הדיאלוג האסטרטגי ישראל-אוסטרליה-בריטניה, הוסיף סער כי נתניהו, בעודו ראש ממשלה, נפגש עם אבו מאזן.

לדבריו הפתרון המדיני לעימות עם הפלסטינים צריך להיות בדמות אוטונומיה עם קשר לממלכת ירדן, ובריתות כלכליות בין הרשות הפלסטינית, ישראל וירדן. "בין הירדן לים לא תהיה מדינה עצמאית נוספת" אמר סער. בכינוס שנפתח הבוקר בירושלים, משתתפות משלחות של בכירים מישראל, אוסטרליה ובריטניה, בהם חברי פרלמנט, ממשל ואנשי עסקים.

בתוך כך, הערב הצהירה חברת הכנסת מהליכוד שרן השכל בחשבון פייסבוק שלה כי תתמוך בסער בבחירות המקדימות לראשות הליכוד. "ההחלטה הזו לא הייתה קלה עבורי, היות ויש לי הערכה רבה לראש הממשלה", כתבה השכל. השכל הוסיפה: "אני בטוחה שגדעון סער יצליח להוציא את המדינה מהמשבר השלטוני והשיתוק שבא היא נמצאת".

השכל היא חברת הכנסת הרביעית מבין חברי הכנסת בליכוד שהכריזו באופן פומבי על תמיכתם בגדעון סער בפריימריז על הנהגת המפלגה. עד כה הביעו בו תמיכה חברי הכנסת יואב קיש, מיכל שיר ואתי עטיה. גם חברת הכנסת לשעבר נורית קורן וראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, הודיעו היום על תמיכתם בסער לראשות הליכוד.