נתניהו ואדלשטיין, ארכיון
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

אדלשטיין החליט: יתמוך בעקיפין בנתניהו לראשות הליכוד

פעילי שטח המזוהים עם יו"ר הכנסת החלו לעבוד עבור ראש הממשלה בקמפיין הפריימריז • גלעד ארדן טרם החליט במי יתמוך
זאב קם
17 בדצמבר 2019
07:46

הקרב בליכוד: יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין קיבל החלטה על תמיכה עקיפה בראש הממשלה בנימין נתניהו בהתמודדות מול גדעון סער בבחירות המקדימות בליכוד. פעילים המזוהים עם יו"ר הכנסת כבר החלו למעשה לפעול בשטח עבור נתניהו.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

כמה פעילים מרכזיים שמוגדרים כאנשיו וכתומכיו המובהקים של אדלשטיין בליכוד החלו לאחרונה לפעול ולסייע לבחירתו של נתניהו. אותם אנשי שטח של אדלשטיין החלו לאחרונה לפעול בגלוי בתוך השטח הליכודי כדי לסייע לנתניהו ולמעשה מסמנים תמיכה מסוימת של אדלשטיין בנתניהו. נתניהו לחץ לקבל מאדלשטיין תמיכה פומבית והרבה יותר מובהקת ואף שאף לזכות בהצהרת תמיכה מלאה מצדו, אך ייאלץ כרגע להסתפק באותה תמיכה עקיפה באמצעות פעילות אנשי אדלשטיין למען בחירתו.

חבר הכנסת גדעון סער פתח אמש את קמפיין הבחירות שלו בכנס באור יהודה. בכנס תקף סער את נתניהו ואמר: "אין חבר סיעה נאמן שעבד לטובתו של נתניהו יותר ממני ואני לא מתחרט על כך - ואת האמת הזאת לא שכחתי גם כשרדף אותי, גם כשפגע בי. גם כשהשיב לי רעה תחת טובה". סער המשיך ואמר כי "הכתובת על הקיר: ארבע פעמים הביא אותנו נתניהו לשלטון אבל לא תהיה פעם חמישית".

יושב ראש מטה הבחירות של גדעון סער, חבר הכנסת יואב קיש, אמר הבוקר (שלישי) בריאיון לרן בנימיני בכאן רשת ב כי "כולם מבינים שנתניהו לא יצליח לשנות את מה שקרה בשני הסיבובים הקודמים". הוא התייחס בנוסף לדיווחים על הסרת מצביעים מספר הבוחרים של הליכוד ואמר "זה מדאיג, אני מקווה שלא מדובר ביד מכוונת". לדבריו בין המתפקדים ששם הוסר מספר הבוחרים הייתה חברת הכנסת שרן השכל. קיש מסר כי שמה הוסר לפני שהביעה את תמיכתה בסער.

שר העלייה והקליטה יואב גלנט שב והביע הבוקר את תמיכתו בראש הממשלה נתניהו בבחירות לראשות המפלגה. "כשאני בא להחליט במי אני תומך, אני שואל את עצמי מי ינהיג את מדינת ישראל לנוכח האתגרים שאנחנו ניצבים לפניהם - בנימין נתניהו עם הרקורד שלו ועם מה שעשה לאורך כל חייו או גדעון סער", אמר בריאיון בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

בריאיון לתוכנית "קלמןליברמן" אמרה השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל כי "בהנהגת הימין צריך לשים את ראש הממשלה נתניהו". לדבריה אין היגיון בשיטת הבחירות בישראל. "הייתי מעדיפה שתהיה שיטה של שתי מפלגות גדולות, שהקטנות ייטמעו בגדולות לפי אידיאולוגיה", אמרה השרה.

האזינו לריאיון המלא עם השרה גילה גמליאל בכאן רשת ב

חברת הכנסת שרן השכל אמרה בריאיון לכאן רשת ב כי "היו יוזמות שנחסמו בתקופת נתניהו, שהייתי צריכה להיאבק ולא הרגשתי שקיבלתי גיבוי לגביהן". חברת הכנסת השכל שהביעה את תמיכתה בחבר הכנסת גדעון סער בבחירות להנהגת תנועת הליכוד הוסיפה כי "פעמיים לא הצלחנו להרכיב ממשלה, אני חושבת שצריך לחשב מסלול מחדש.

האזינו לריאיון המלא עם חברת הכנסת שרן השכל בכאן רשת ב