חן דנציגר, המורה שלקתה בדום לב בבית הספר
צילום: הדסה עין כרם

מורה בהריון לקתה בדום לב בבי"ס, תלמידים הצילו את חייה

תלמידי כיתה י"א בבית ספר בבית שמש ביצעו החייאה במורה. מצבה יציב כעת. בית החולים: "אילולא הטיפול היא הייתה מתה"
ורד פלמן
17 בדצמבר 2019
14:59
עודכן ב 18:35

מורה בבית הספר ברנקו וייס בבית שמש, חן דנציגר, לקתה הבוקר (שלישי) בדום לב והתמוטטה. שלושה תלמידי כיתה י"א שהבחינו בה בכניסה לבית הספר, ביצעו בה פעולות החייאה והזעיקו את ההנהלה. מורה אחר מבית הספר המשיך בפעולות החייאה, עד להגעת צוות מד"א. הצוות מצא את דנציגר במצב של פרפור חדרים ונתן לה ארבע מכות חשמל, מה שהצליח להחזיר לה את הדופק.


המורה, בת 29 מאפרת, פונתה לבית החולים הדסה עין כרם, שם הסבירו כי המורה הגיעה למצב של מוות לבבי. כעת מצבה יציב והיא בהכרה, ומצבו של העובר טוב. המנהל סיפר לכאן חדשות: "זה היה בסביבות השעה 8:20, לפני התחלת השיעור הראשון. התלמידים הבחינו במורה והחלו בפעולות הצלת חיים על פי הקורס שעברו בכיתה י'. אין ספק שהם הצילו את המורה. לאחר האירוע ניתנה לילדים תמיכה של פסיכולוגים".

ד"ר גבי אלבז גרינר, קרדיולוגית בבית החולים הדסה, אמרה כי ״מדובר בהחלט במקרה לבבי יוצא דופן, שהתבטא בהפרעת קצב מסכנת חיים, ואילולא הטיפול מציל החיים על ידי שני התלמידים וצוות מד"א - היא לא הייתה כאן איתנו. היא למעשה הייתה מתה".


בריאיון לדב גיל-הר בכאן 11 אמרה דנציגר: "הרגשתי כבדות. חשבתי שזה חלק מההיריון. התיישבתי ומשם אני לא זוכרת. בבית הספר אנחנו עושים קורס עזרה ראשונה לכיתות י'. הילדים שעזרו לי היו בכיתה יא'. הקורס נתן להם את התושייה לנסות ולעזור. זה מטורף בעיניי שהם הפגינו קור רוח כזה. אני לא בטוחה שהייתי מסוגלת. הם הצילו אותי".