העבריין שניסה לעקוץ את משפחתה של נעמה יששכר

"מדובר בפסיכופת": העבריין שניסה לעקוץ את משפחתה של נעמה יששכר

אדם פנה למשפחה והבטיח לסייע בשחרור הישראלית בתמורה לאלפי שקלים. מתברר שאותו אדם, שפועל בשמות בדויים, ניסה לעקוץ עשרות ישראלים נוספים בחודשים האחרונים ממקום מושבו בדרום אמריקה, בכמה מקרים – הוא גם הצליח
דניאל אלעזר ושירלי האקר
17 בדצמבר 2019
23:18
עודכן ב 06:03

שבועיים לפני גזר הדין של נעמה יששכר, הישראלית שכלואה ברוסיה, פנה ישראלי למשפחתה והבטיח לסייע בשחרורה בתמורה לכמה אלפי דולרים. תחקיר כאן חדשות מגלה שמשפחת יששכר היא אחת מעשרות שחוו ניסיונות עוקץ בחודשים האחרונים מאותו הגורם, שמכנה את עצמו "אלברטו ספרא".

"הוא פנה אליי בפייסבוק עם הודעה סופר תמימה – 'שמעתי על חברה שלך, כמה זה עצוב, אני יכול לעזור לך'", סיפרה שלי, חברה של נעמה והוסיפה כי הוא אמר לה ולאמה של נעמה שהעביר עשרת אלפים אירו ועליהן להעביר לו 16 אלף שקלים.

מתברר כי ממקום מושבו בדרום אמריקה, משתמש העבריין אבי גולן, שישב בבתי הכלא בישראל במשך כמעט 40 שנה, בשמות שונים ומתהדר בקשרים מזויפים. כך הוא משיג במרמה, על פי התחקיר, עשרות אלפי דולרים.

"כשאתה בתוך הסיטואציה יותר קל להיכנס לזה מאשר בחוץ. אני בטוח שאם הייתי שומע את הסיפור שלי מחבר, לא הייתי מבין איך הוא לא ניתק את השיחה בדקה הראשונה", אמר ג' שעבר ניסיון עוקץ מ"אלברטו ספרא".