מתוך התוכנית בערוץ אל-מיאדין

חמאס טען: סיכלנו ניסיון ישראלי לפגוע ביכולות הרקטיות

על פי פרסום בערוץ המקורב לחיזבאללה, בחמאס גייסו לעזרתם תושב עזה, ששיתף פעולה עם ישראל והפכו אותו לסוכן שלהם. הוצגה מקדחה חשמלית ועוד כלים שלכאורה נועדו לפגוע ביכולות הרקטיות
רועי קייס ואלון אמיצי
17 בדצמבר 2019
22:41

ערוץ אל-מיאדין הלבנוני, המקורב לחיזבאללה, פרסם הערב (שלישי) טענות של הזרוע הצבאית של חמאס, לפיהן בין השנים 2018-2016 סיכל ארגון הטרור תוכנית של ישראל לפגוע ביכולות הרקטיות שלו. על פי הפרסום בתוכנית בערוץ, בחמאס גייסו לעזרתם תושב רצועת עזה, ששיתף פעולה עם ישראל, והפכו אותו לסוכן שלהם. 

לפי הזרוע הצבאית של חמאס, המודיעין הישראלי העביר לסוכן מזוודה שחורה ובתוכה כלים שבאמצעותם הוא היה אמור לחבל ברקטות של חמאס. בין השאר הוצגה מקדחה חשמלית ועוד כלים שנתפסו.

בתוכנית שודרו קטעים משיחות בין קצין מודיעין ישראלי, לכאורה, לבין משתף פעולה בשם נ', וכן ראיונות עם מפקדים במנגנון המודיעין של חמאס. הסיכול הוגדר כ"הישג מודיעיני וביטחוני של חמאס". עוד טענו בזרוע הצבאית של חמאס כי הם הצליחו להוליך שולל את המודיעין הישראלי ואת השב"כ, ונתנו להם תחושה שמשתף הפעולה אכן מצליח במשימתו לחבל ברקטות.

על פי הפרסום בערוץ הלבנוני, משימתו של משתף הפעולה הייתה להחדיר מרעומי נפץ לרקטות של ארגון הטרור כדי שיתפוצצו בעת השיגור, ולהתקין מכשירי GPS על משגרים של רקטות, כדי שחיל האוויר הישראלי יוכל להפציץ אותם בעת הסלמה. בתוכנית אף הוצגו סרטוני הדרכה ששלח לו המודיעין הישראלי, המסבירים לו איך להשלים את משימתו. בשיחה ששודרה בין קצין המודיעין לבין הסוכן נ', נשמע הקצין מתעצבן על העזתי בשל אי השלמת המשימה.

בתחילת החודש פרסם ערוץ אל-ג'זירה פרטים חדשים על הפעולה בחאן יונס בשנה שעברה. פעילי הזרוע הצבאית של חמאס סיפרו לאל-ג'זירה כי הלוחמים הישראלים עוררו חשד בשל מראם השונה, ולכן החלו לחקור אותם. כמו כן, פורסמו בערוץ הקלטות של לוחמי הכוח הישראלי ברגע שבו נחשפו וניסו להימלט, בהן הם נשמעים צועקים בערבית "לצאת לצאת". 

לפי הפרסום, בתגובה לשאלות פעילי חמאס, אמרו אנשי הכוח הישראלי שהגיעו למקום כדי לבקר את קרוביהם בבית חולים. בהמשך, ערכו אנשי חמאס חיפוש, והלוחמים הישראלים הראו תעודות זהות פלסטיניות מזויפות ונחקרו במשך 40 דקות. הכוח הצליח להימלט תוך שתי דקות, בתום עימות מטווח קצר, והשאיר בשטח אמצעים טכנולוגיים, שתיעוד שלהם פורסם בערוץ.