תיעוד מהמעצר
צילום: דובר צה"ל

חקירת הפיגוע שבו נרצחה רנה שנרב: המחבלים תיעדו את פיצוץ המטען

הותר לפרסום כי שב"כ וכוחות הביטחון עצרו כ-50 פעילים של החזית העממית שחלקם היו מעורבים בפיגוע בעין בובין. נגד חלק גדול מהם הוגשו כתבי אישום חמורים. החקירה חשפה כי התשתית ביצעה פיגועי ירי נוספים ותכננה לבצע פיגועים משמעותיים בתקופה הקרובה
כרמל דנגור
18 בדצמבר 2019
11:58
עודכן ב 13:51

פרסום ראשון: מחקירת פיגוע המטען בעין בובין, בו נרצחה רנה שנרב, עולה כי חוליית החזית העממית תיעדה אותו במצלמה בזמן אמת. אחרי שנמלטו להר סמוך, צפו המחבלים בסרטון. ‏עוד עולה מהחקירה כי לפני משפחת שנרב עברו במקום שני אנשים נוספים - אולם המחבלים לא היו בטוחים שמדובר ביהודים, ולכן לא פוצצו את המטען. כמה ימים לאחר הפיגוע שברו המחבלים את המצלמה וככל הנראה השמידו את התיעוד.


היום (רביעי) הותר לפרסום כי שירות הביטחון הכללי חשף תשתית טרור נרחבת של החזית עממית שפעלה באזור יהודה ושומרון. במבצע נעצרו כ-50 פעילי טרור וסוכלו פיגועים שתוכננו. כתבי אישום חמורים הוגשו נגד מספר גדול של חברי התשתית, ונוספים יוגשו בהמשך. חלק מחברי התשתית הם המחבלים שפעלו בעין בובין. 


החקירה חשפה כי התשתית ביצעה פיגועי ירי נוספים ותכננה לבצע פיגועים משמעותיים נוספים בתקופה הקרובה. בין העצורים, בכירי מפקדת החזית העממית ביהודה ושומרון, ונתפסו אמצעי לחימה רבים שהיו ברשות הפעילים.

בכיר בשב"כ: "הפענוח המודעיני והחקירה המאומצת סיכלו פיגועים בטווח הזמן המיידי. ללא הגעה מהירה לחוליות בשטח, הפיגועים אשר תכננה התשתית היו יוצאים לפועל והיו גובים חיי אדם רבים".

שנרב בת ה-17 נרצחה בפיגוע לפני כשלושה חודשים וחצי בפיצוץ מטען חבלה בירידה למעיין עין בובין בבנימין. אבי המשפחה, הרב איתן שנרב, נפצע בינוני והתקשר להזעיק את הכוחות. בנו דביר בן ה-19 נפצע קשה. שנרב שיחזר את האירוע וסיפר: "קרוב למעיין היה מטען צד גדול מאוד. הכל היה שחור. הסתכלתי למטה וראיתי שרינה כבר לא בחיים".