אילוסטרציה
צילום: gettyimages

החשד לאונס בת ה-14 | השופט: כל הקטינים מעורבים בעבירות מין חמורות

שופט בימ"ש השלום בראשל"צ: "מדובר באירועים קשים, חלקם אף מזוויעים". מעצר הבית של שבעה מהם הוארך ב-30 יום
הדס גרינברג
18 בדצמבר 2019
14:01

החשד לאונס בת ה-14 בשפלה: שופט בית משפט השלום בראשון לציון, גיא אבנון, אומר היום (רביעי) כי תשעת הנערים המעורבים בפרשה מעורבים בעבירות מין חמורות כלפי המתלוננת, כל אחד על פי חלקו. בדיון בהארכת מעצר הבית של הנערים אמר השופט כי "מדובר באירועים קשים, חלקם אף מזוויעים, אשר התרחשו לפי החשד במהלך תקופה בת מספר חודשים". השופט קבע כי קיים חשד סביר בעוצמה גבוהה ביותר "הקושר כל אחד ואחד מהחשודים לעבירות המיוחסות לו".

בסיום הדיון האריך השופט ב-30 יום את מעצר הבית של שבעה מתשעת הקטינים מאזור השפלה החשודים באונס. הוא הקל בתנאי מעצר הבית ומהיום הם ירצו מעצר בית לילי בלבד ובמהלכו ישהו במעצר בית רק מהשעה 22:00 בלילה עד שבע בבוקר. השופט גם הורה על הרחקת הנערים מהמתלוננת. מעצר הבית של חשוד נוסף הוארך ב-14 ימים ובאותם תנאים. דיון בעניינו של החשוד התשיעי עדיין מתקיים.

עורך הדין עדי כרמלי המייצג את אחד הנערים החשודים באונס התייחס היום לחשדות ואמר כי לדעתו "מתחזקת מגמה של מתירנות מינית בקרב בני נוער צעירים מאוד, והכול על בסיס השימוש ברשתות החברתיות. לא כל מה שנחשד כאונס הוא אונס קלאסי. הפתרון הוא חינוכי". את הדברים אמר לליאת רגב בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.