גדעון סער בכינוס בחיפה

גדעון סער: "בחירה בנתניהו היא בחירה ביו"ר האופוזיציה הבא, העם רוצה שינוי"

חבר הכנסת המתמודד על ראשות הליכוד אמר כינוס פעילים בחיפה כי כל מערכת בנויה על התחדשות "ואנחנו זקוקים להתחדשות" • מטה סער דורש מוועדת הבחירות של הליכוד את פירוט הליכי הגביה ממתפקדים שזכות ההצבעה נשללה מהם בשל בעיות בתשלום
חן ביאר ויערה שפירא
18 בדצמבר 2019
21:00

חבר הכנסת גדעון סער המתמודד על ראשות הליכוד, אומר הערב (רביעי) כי  העם רוצה שינוי ושבחירה בראש הממשלה, בנימין נתניהו, לראשות המפלגה היא בחירה ביו"ר האופוזיציה הבא. בכינוס פעילים בחיפה אמר סער כי דרושה התחדשות בליכוד.


"אני מבקש מחבריי לא לתקוף את ראש הממשלה ולדבר באופן חיובי", אמר סער אך הוסיף: "אנחנו צריכים לחשוב קדימה, אם הייתי חושב שיש סיכוי שבמערכת הבחירות השלישית ראש הממשלה ייקח את השלטון, בבקשה. אבל זה לא המצב. יש לנו רוב בעם אבל גם כל אחד מכם שומע שהעם רוצה שינוי. וזה טבעי. אחרי 20 שנה טבעי שיהיה שינוי. זה לא דבר לא לגטימי כל מערכת בנויה על התחדשות ואנחנו זקוקים להתחדשות. בחירה בבנימין נתניהו היא בחירה ביו"ר האופוזיציה הבא של ישראל. בחירה בי היא בחירה בממשלה לאומית חדשה בראשות הליכוד. ממשלה שתטפל בבעיות של האזרחים וגם תאחד את העם".

סער מתח ביקורת על התנהלות ראש הממשלה על התנהלותו מול מערכת המשפט על אף קריאותיו החוזרות ונשנות נגדה: "מי שהוביל את המדינה לא טיפל בעשור האחרון בסוגיות הנוגעות במערכת המשפט ואפילו בלם יוזמות לטפל בסוגיות האלו", אמר סער.

במטה סער פנו הערב שוב ליו"ר ועדת הבחירות של הליכוד, אחרי שבקשתם לקבל את ספר המתפקדים המלא סורבה. כעת מבקשים במטה לקבל את פירוט הליכי הגביה שנעשו כלפי המתפקדים שזכות ההצבעה נשללה מהם בשל בעיות בתשלום. 

כזכור, במטה סער טוענים כי רבים מאוד מתומכיהם נמחקו במכוון, בתירוצים שונים, מספר הבוחרים. במטה טוענים כי גילו באחרונה ששמותיהם של כ-6,000 מתפקדים שתומכים בסער הוצאו מספר הבוחרים – דבר שמונע מהם השתתפות בהצבעה לראש המפלגה. בין השמות שהוצאו היו גם שמותיהן של חברות הכנסת שרן השכל ומיכל שיר, ממחנה סער. 

דוברות הליכוד פרסמה בעניין הודעה ובה נמסר כי מתוך 5,400 איש שמטה סער העביר לבדיקת מנהלת הליכוד בטענה שנגרעו מספר הבוחרים נמצא כי 3,071 לא שילמו דמי חבר. 1,440 מתפקדים ביקשו לבטל את חברותם בליכוד, 63 נפטרו, 5 התפקדו למפלגת העבודה, 26 התפקדו לבית היהודי, ו-438 הורחקו בהחלטת שופט בית המשפט המחוזי נאמן בהתאם להנחיות בית הדין העליון של הליכוד. בהודעה צויין כי 210 מתפקדים נמצאו תקינים. "כל הפרטים הועברו למטה גדעון סער ולכל מי שביקש את הפרטים, וכמובן שניתן לבקש ולערער בפני ועדת הבחירות של הליכוד", נמסר בהודעת דובר הליכוד.