יירוט בשמי שדרות
צילום: נרגילה בר שדרות

רקטה נורתה לעבר שדרות - ויורטה, צה"ל תקף בתגובה

בתגובה, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו בצפון הרצועה. מתאם פעולות הממשלה בשטחים: צמצמנו את מרחב הדיג ברצועת עזה ל-10 מיילים
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
19 בדצמבר 2019
02:50
עודכן ב 03:12

התרעת צבע אדום הופעלה הלילה (חמישי) בשדרות. בצה"ל מסרו כי "זוהה שיגור אחד משטח הרצועה לשטח ישראל, שיורט על ידי לוחמי ההגנה האווירית". לא נמסר על נפגעים או על נזק. מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, הודיע על צמצום מרחב הדיג ברצועה לעשרה מיילים ימיים החל מהבוקר ועד להודעה חדשה, בתגובה לירי. תושבים תיעדו יירוט בשמי העיר. במושב נתיב העשרה תועדה יציאת רקטה אחת לפחות מצפון רצועת עזה.

בתגובה, מטוסי קרב של צה"ל תקפו אתר לייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. "חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא יישא בהשלכות לפעולות כנגד אזרחי ישראל", מסרו בצה"ל. העיתון הפלסטיני "אל-קודס" דיווח כי התקיפה הייתה סמוך למלון בו שוהה השליח הקטרי לאזור, מוחמד אל-עמאדי, שהגיע לרצועה שלשום.


הירי הלילה לעבר שדרות מגיע כשבועיים לאחר הירי הקודם לעברה. שלוש רקטות שוגרו אז משטח רצועת עזה, כולן יורטו על ידי כיפת ברזל. שלושה בני אדם נפצעו קל בדרכם למרחב המוגן ושניים נוספים לקו בחרדה.


שבוע קודם לכן, בימים שני ושישי, נורו רקטות משטח הרצועה רקטה שנפלו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. בתגובה לירי בשישי, צה"ל תקף עמדה של חמאס באמצעות כלי טיס. שלשום פגע כלי טיס של צה"ל במחבל חמוש בדרום הרצועה, לאחר שהתקרב אל גדר המערכת.

בתוך כך, ערוץ "אל-מיאדין" הלבנוני, המקורב לחיזבאללה, פרסם שלשום טענות של הזרוע הצבאית של חמאס, לפיהן בין השנים 2018-2016 סיכל ארגון הטרור תוכנית של ישראל לפגוע ביכולות הרקטיות שלו. על פי הפרסום בתוכנית בערוץ, ישראל גייסה כמשתף פעולה פלסטיני תושב עזה שמשימתו הייתה להחדיר מרעומי נפץ לרקטות של הארגון כדי שיתפוצצו בעת השיגור, וכן להתקין מכשירי GPS על משגרים של רקטות, כדי שחיל האוויר הישראלי יוכל להפציץ אותם בעת הסלמה.