ברני סנדרס
צילום: אי-פי

סנדרס: על מדיניות ארה"ב להיות גם פרו-פלסטינית

הסנאטור כינה את נתניהו "גזען" במהלך עימות בין המועמדים הדמוקרטים לנשיאות. סגן הנשיא לשעבר ג׳ו ביידן אמר כי על ארה"ב ללחוץ על ישראל להתקדם לפתרון של שתי מדינות, אולם לא לעשות זאת באמצעות קיצוץ בסיוע החוץ
נתן גוטמן
20 בדצמבר 2019
04:43

הסנאטור הדמוקרטי ברני סנדרס אמר הלילה (חמישי) כי על מדיניות ארצות הברית להיות לא רק פרו-ישראלית, אלא גם פרו-פלסטינית. בעימות בין המועמדים הדמוקרטים לנשיאות בלוס אנג'לס שב סנדרס ואמר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא גזען. המועמד פיט בוטיג׳ג׳ האשים את טראמפ שקיבל החלטות במדיניות חוץ במטרה להתערב בפוליטיקה בישראל. 

סגן הנשיא לשעבר ג׳ו ביידן אמר כי על ארצו ללחוץ על ישראל להתקדם לפתרון של שתי מדינות, אולם לא לעשות זאת באמצעות קיצוץ בסיוע החוץ. ביידן כינה את התנהלותו של נתניהו בנושא ההתנחלויות ״שערורייתית״. הבחירות במפלגה הדמוקרטית למועמד לנשיאות יחלו בעוד יותר מחודשיים ויסתיימו ביוני. 

בסוף חודש אוקטובר נשא סנדרס דברים בוועידת השדולה היהודית ג'יי-סטריט בוושינגטון. הסנאטור ציין כי את הסיוע הצבאי שמעניקה ארצות הברית לישראל, יש להתנות בשינוי היחס בירושלים כלפי עזה: "אם ישראל רוצה סיוע צבאי אמריקני - עליה לשנות את יחסה לתושבי עזה". על נתניהו וממשלתו אמר סנדרס: "זה לא אנטישמי לומר שממשלת נתניהו גזענית".