משה חוגג, הבעלים של בית"ר ירושלים
צילום: פלאש 90

בעלי בית"ר ירושלים: אולי נציע הצעה לשחקן ערבי-ישראלי

הבעלים של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים אמר בריאיון ל-BBC כי דתו של שחקן לא מעניינת אותו: "אכפת לי רק אם הוא שחקן טוב שמסוגל לעזור לקבוצה"
יואב בורוביץ' ובן יניב
20 בדצמבר 2019
17:00

משה חוגג, הבעלים של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, התראיין היום (שישי) לרשת BBC תחת הכותרת: "כיצד בעלי בית"ר יאושלים נאבק בגזענות וניצח". בריאיון אמר חוגג כי דתו של שחקן לא מעניינת אותו, "איכפת לי רק אם הוא שחקן טוב שמסוגל לעזור לקבוצה".

בהמשך טען כי יש כדורגלנים ישראלים-ערבים רבים שהם טובים - "יכול להיות שנגיש לאחד מהם הצעה", אמר. לדבריו, יש לו אפס סובלנות לגזענות: "התגובה שלי לנושא הזה היא לא פרופורציונאלית. תעיר הערה גזענית אחת ביציע ואני אתבע אותך במיליון דולר". חוגג הסביר את המדיניות שנקט נגד גילויי אלימות ביציעים, במיוחד בקרב ארגון "לה פמיליה".

עוד סיפר בעלי הקבוצה הירושלמית על קבלת הפנים החמה והאהדה לשחקן אלי מוחמד. "זהו רגע ענק עבור בית"ר ירושלים ששחקן בשם עלי מוחמד כובש שער, לובש חולצה עם שמו וכל הקהל מריע", סיפר.

בחודש יוני שעבר, הצטרף השחקן הגנאי-ניז'רי לקבוצה. בתגובה לכך פרסם ארגון האוהדים הקיצוני "לה פמיליה" פוסט בפייסבוק ובו נכתב: "נדאג להחליף לו את השם כדי שהשם מוחמד לא ישמע בטדי!".  חוגג איים על חברי הארגון בתביעה - הפוסט הוסר.

בהמשך, ובעקבות תקריות גזעניות נוספות שהתרחשו, הודיע חוגג כי הוא שוקל את המשך דרכו בקבוצה הירושלמית. "אנו מאוכזבים מההתנהגות הגזענית של חלק מהאוהדים באימון הקבוצה, משה חוגג שוקל את המשך צעדיו בקבוצה", נמסר מהמועדון.