שריפות באוסטרליה, ארכיון
צילום: אי־פי

שריפות הענק באוסטרליה: מניין ההרוגים עלה לתשעה

הרשויות קראו לתושבים לדחות טיולים מתוכננים בשל מזג האוויר הקיצוני • מקצת הכבישים המובילים לסידני, מצפון וממערב, נחסמו לתנועה
יואב זהבי
21 בדצמבר 2019
11:21

שריפות הענק באוסטרליה: תנאי מזג האוויר הקיצוניים מלבים את הדליקות העצומות במזרח המדינה, בין השאר ליד העיר סידני. בדרום אוסטרליה נמצא היום (שבת) אדם בלא רוח חיים באזור שריפות, ובכך עלה לתשעה מניין הנספים בדליקות מחודש אוגוסט. מקצת הכבישים המובילים לסידני, מצפון וממערב, נחסמו לתנועה, והרשויות קראו לתושבים לדחות טיולים מתוכננים. בהודעת הרשויות נאמר עוד כי הן אינן יכולות לחזות את התפשטות השריפות בעקבות הרוחות החזקות ומידות החום הגבוהות – יותר מ־40 מעלות צלזיוס.

בחודש שעבר תועדה אישה שניסתה להציל דוב קואלה מתוך להבות ענק באוסטרליה. בתיעוד המרגש מלפני כשבוע נראתה האישה מסירה את חולצתה, עוטפת את הדוב המבוהל ומחלצת אותו מתוך השריפה הענקית בניו סאות' וויילס. ימים לאחר מכן הורדם דוב הקואלה שנאבק על חייו, לאחר שהניסיונות לשקמו עלו בתוהו. 

הצוות הווטרינרי שטיפל בלואיס מסר לכלי התקשורת: "המשימה הבלעדית שלנו היא רווחתם ואיכות חייהם של בעלי החיים ועל רקע זה החלטנו את מה שהחלטנו". לואיס הורדם בשל הכוויות הקשות שנגרמו לו בשריפה, שמהן לא הצליח להתאושש.

האזינו לפרק השני של "הזמן הירוק", פודקאסט הסביבה של כאן חדשות