מתקן לייצור צנטריפוגות באיראן
צילום: רויטרס

בכיר לשעבר בצבא איראן: ישראל תכננה להפציץ את אתרי הגרעין במדינתנו

סגן מפקד צבא איראן לשעבר טוען כי ישראל, בסיוע ארה"ב, תכננה לבצע זאת בזמן מחאות הדלק שהתקיימו במדינה בחודש שעבר
יואב זהבי
21 בדצמבר 2019
14:27

בכיר לשעבר בצבא איראן אמר אתמול כי ישראל תכננה להפציץ את אתרי הגרעין במדינה בזמן מחאות הדלק בחודש שעבר. מקורות איראניים דיווחו היום (שבת) כי סגן מפקד צבא איראן לשעבר, הגנרל אחמד רזא פורדסטן, אמר: "למשטר הציוני בסיוע ארצות הברית היו תוכניות להפציץ את מתקני הגרעין באיראן בזמן מחאות הדלק במדינה בחודש שעבר".

בתוך כך, הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט התבטא בשבוע שעבר בנושא פעילות איראן במזרח התיכון ואמר: "הסכם הגרעין איפשר לאיראנים לצבור משאבים שהושקעו בהתבססות באזור. מיליארד דולר הושקעו בלבנון ועשרה מיליארד בסוריה. יציאת ארצות הברית מהסכם הגרעין הפחיתה את היקף ההשקעות". את הדברים אמר איזנקוט בכנס המכון למחקרי בטחון לאומי.

המרוץ לגרעין האיראני: סגן ראש הסוכנות לאנרגיה גרעינית של איראן, עלי אשכר זאראן, אמר בתחילת החודש לטלוויזיה הממלכתית במדינה: "בעתיד הקרוב נחשוף דור החדש של צנטריפוגות בייצור מקומי". במקביל, המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי איים על ישראל בטוויטר: "אינשאללה האומה האסלאמית והעם הפלסטיני יביסו את אויביהם. יום אחד תראו את הציונים נעקרים מאדמת פלסטין".

ביום רביעי האחרון אמר שר הביטחון, נפתלי בנט, כי ככל שאיראן תנסה להתבסס על אדמת סוריה, "היא תשקע בחולות סוריה". בנט צפה ביחד עם הרמטכ״ל, רב אלוף אביב כוכבי, בתרגיל מבצעי של חטיבת השריון 188 ברמת הגולן ואמר "אנחנו מגבירים את הלחץ״.