טראמפ במעמד אישור תקציב הביטחון
צילום: רויטרס

טראמפ אישר הקמת כוח החלל האמריקני: "ציון דרך"

הכוח הצבאי החדש יפעל תחת חיל האוויר האמריקני, וימנה כ-16 אלף איש. מטרתו היא להגן על האינטרסים והנכסים של ארצות הברית בחלל, אם כי בשלב זה לא מדובר על הצבת חיילים מחוץ לכדור הארץ. "החלל החיצון התפתח להיות זירת לחימה העומדת בפני עצמה", אמר שר ההגנה האמריקני
סוכנויות הידיעות
21 בדצמבר 2019
16:34

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אישר הלילה (שבת) את השקתו של כוח חדש בצבא האמריקני - כוח חלל. זאת כחלק מאישור חבילת התקציב של ארצות הברית של 1.4 טריליון דולר, במסגרתה אושר תקציב צבאי של 738 מיליארד דולר.

כוח החלל יפעל תחת חיל האוויר האמריקני, וימנה כ-16 אלף איש - חלקם נמצאים כבר בפיקוד החלל שפועל מאוגוסט האחרון תחת חיל האוויר. בשלב זה לא מדובר על הצבת חיילים אמריקנים בחלל, אך מטרת הכוח היא להגן על נכסים ואינטרסים של ארצות הברית בחלל.

בדברים שנשא בבסיס אנדרוז במרילנד, אמר טראמפ כי זהו "ציון דרך" וכי מדובר ב"רגע מאוד גדול ומשמעותי". שר ההגנה האמריקני מארק אספר אמר: "ההסתמכות שלנו על יכולות מבוססות חלל גדלה באופן דרמטי, והיום החלל החיצון התפתח להיות זירת לחימה העומדת בפני עצמה".

בתחילת החודש מנהיגי ברית נאט"ו הסכימו בפסגתם בלונדון ליוזמה האמריקנית להכיר בחלל כזירה מבצעית. טראמפ הודיע על כך בציוץ בטוויטר ובירך על ההחלטה. "המנהיגות של ארצות הברית מבטיחה שלום בזכות הכוח ועלינו להמשיך להיות חזקים ולנצח בכל החזיתות: ביבשה, באוויר, בים וכמובן שגם בחלל", כתב אז טראמפ.