ח"כ מיקי זוהר ורה"מ בנימין נתניהו בישיבת סיעה של ה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו הצטרף לעתירה הקוראת לביטול הפריימריז לרשימת הליכוד

בית הדין של המפלגה ידון מחר בהרכב מורחב בעניין. על פי הפרסום בכאן חדשות, הבחירות המקדימות לרשימה צפויות להתבטל בעקבות העתירה שהגישו חברי כנסת מהליכוד
יואב קרקובסקי
22 בדצמבר 2019
15:58

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצטרף היום (ראשון) לעתירה לבית הדין של הליכוד, הקוראת לביטול הפריימריז לרשימת המפלגה. ביום שישי האחרון פורסם ב"השבוע" בכאן 11 כי בית הדין צפוי לבטל את הפריימריז, בעקבות הגשת העתירה של חברי כנסת מהליכוד, החוששים לאבד את כיסאם. בנוסף, קיים קושי לקיים את הבחירות המקדימות בלוח הזמנים הצפוף של מערכת הבחירות השלישית.

הדיון בבית הדין של הליכוד בעניין זה יתקיים מחר בהרכב מורחב. בין הטוענים הראשיים לביטול הפריימריז לרשימת הכנסת יהיה חבר הכנסת חיים כץ, הנמנה עם תומכיו של גדעון סער, יריבו של נתניהו על ראשות המפלגה. סער דווקא בירך על קיום הפריימריז לרשימה.

בשבוע שעבר הורה בית הדין לקיים פריימריז לרשימה, על אף החלטת מרכז הליכוד לבטל את הבחירות המקדימות. החלטת בית הדין התקבלה בעקבות חוקת המפלגה, לפיה יש לקיים פריימריז לפני בחירות. אב בית הדין של הליכוד, חבר הכנסת לשעבר מיכאל קליינר, אמר בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת בכאן רשת ב: "אם תהיה בקשה פורמלית, ייתכן שיהיה דיון נוסף בהרכב מורחב מאוד". 

הבחירות על ראשות הליכוד, בין נתניהו לסער, יתקיימו ביום חמישי הקרוב.

מיטב החשיפות של כאן חדשות ב-2019 | צפו