נתניהו בטקס הדלקת נר ראשון של חנוכה

נר ראשון של חנוכה: אירועים וברכות ממנהיגים בעולם

נתניהו השתתף בהדלקת נר ראשון בכותל, והתייחס להחלטה בהאג: "אנטישמיות טהורה". ראש ממשלת בריטניה ג'ונסון ונשיא טורקיה ארדואן פרסמו ברכות לכבוד החג
כתבי כאן חדשות
22 בדצמבר 2019
18:23

נר ראשון של חנוכה: בישראל וברחבי העולם מציינים היום (ראשון) את תחילתו של חג החנוכה, ומדליקים נר ראשון בשלל אירועים. מנהיגים בעולם שיגרו ברכות לכבוד החג.


ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף בהדלקת נר ראשון ברחבת הכותל, יחד עם שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן. נתניהו התייחס להחלטת התובעת בבית הדין הבין-לאומי בהאג, ואמר כי מדובר ב"אנטישמיות טהורה".

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון בירך את הקהילה היהודית לכבוד החג: "בריטניה לא תהיה בריטניה ללא קהילתה היהודית". בכיכר טרפלגר שבלונדון התקבץ קהל רב להדלקת נר ראשון, כשבאירוע צפוי לקחת חלק גם ראש עיריית לונדון סאדיק קאן. 


גם מנהיג מפלגת הלייבור ג'רמי קורבין, שהובס בבחירות לפרלמנט הבריטי, פרסם ברכת "חנוכה שמח" לקהילה היהודית בבריטניה: "חג שמח לכל היהודים החוגגים בבריטניה וברחבי העולם", צייץ.

מוקדם יותר בירך נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן את היהודים לרגל החג: "טורקיה תמשיך לגדול ולפרוח בסולידריות שתהיה דוגמה לכל העולם. אני מברך את היהודים כולם בחנוכה שמח ומאחל להם שלום".

בערד ידליקו הערב נר ראשון בחנוכיה מיוחדת שהוצבה כאנדרטה במקום הירצחו של חייל הנח"ל רון קוקיא, שנרצח לפני כשנתיים על ידי המחבל תושב הפזורה כסייפה חאלד אבו ג'ודה. החנוכיה נבנתה בהתנדבות על ידי אמן המתכת איציק גמליאל מערד, ולמרגלותיה הוצבו ספסלים המעוצבים על פי אותיות שמו של החייל. בטקס ינכחו גם נציגים מהעדה הבדואית.

מיטב החשיפות של כאן חדשות ב-2019 | צפו