תמונתו של ג'מאל חאשוקג'י סמוך לקונוסוליה הסעודית ב
צילום: אי-פי

סעודיה הודיעה: עונש מוות נגזר על חמישה מעורבים ברצח העיתונאי חאשוקג'י

התובע הכללי בממלכה מסר כי עונש מאסר של 24 שנים נגזר על שלושה מעורבים נוספים בפרשה. קונסול סעודיה בטורקיה ויועצו של יורש העצר בן סלמאן שוחררו
רועי קייס
23 בדצמבר 2019
11:57

השלטונות בסעודיה הודיעו היום (שני) כי עונש מוות נגזר על חמישה מעורבים ברצח העיתונאי ג'מאל חאשוקג'י. בהודעה מטעם התובע הכללי בממלכה נמסר כי על שלושה מעורבים נוספים ברצח העיתונאי הסעודי נגזר עונש מאסר של 24 שנים.

עוד צוין כי גזרי הדין הם ראשוניים ולא סופיים. הקונסול הסעודי בטורקיה, יועצו של יורש העצר מוחמד בן סלמאן וסגן מנהל מנגנון המודיעין לשעבר בממלכה, שנחשדו כי לקחו חלק בפרשה - שוחררו. הקונסול בטורקיה וסגן מנהל מנגנון המודיעין הודחו מתפקידם בעקבות הפרשה.

חאשוקג'י נרצח בקונסוליה הסעודית באיסטנבול באוקטובר 2018. חקירת הפרשה החלה בעקבות היעלמותו של העיתונאי ב-2 באוקוטבר, לאחר כניסתו לקונסוליה. תחילה הכחישו בריאד מעורבות ברצח, אך לבסוף הודו כי גורמים במדינה עומדים מאחוריו.

העיתונאי נודע כמבקר חריף של יורש העצר מוחמד בן סלמאן, וכתומך האחים המוסלמים. בתקשורת ברחבי העולם נטען כי כוחות הביטחון הטורקיים הציגו ראיות כי 15 סעודים - בהם מנתח, איש צבא וחמישה אנשי אבטחת אישים של מוחמד בן סלמאן - הגיעו לטורקיה ב-2 באוקטובר, עינו את חאשוקג'י בקונסוליה, וביתרו את גופתו.

הסיפורים הגדולים שנחשפו בכאן חדשות ב-2019