הערסל בחצר הבית

נקבע מותו של בן ה-11 שנחנק מערסל בתל אביב

אמש פינו את הילד משכונת כפר שלם בדרום העיר לבית החולים איכילוב תוך כדי מאמצי החייאה
איתי שיקמן
24 בדצמבר 2019
07:45

נקבע מותו של הילד בן ה-11 שנפגע אמש (שני) באורח קשה לאחר שככל הנראה נחנק בשעה ששיחק בערסל בחצר ביתו בתל אביב. צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים איכילוב, תוך כדי מאמצי החייאה. במהלך הלילה נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

עדי ראייה סיפרו שבני משפחתו של הילד היו בבית בחגיגות חג החנוכה, בזמן שהוא יצא לחצר הבית. תוך כדי שנשכב על הערסל, הוא כנראה נפל ממנו, וחבל נכרך סביב צווארו. ככל הנראה, הוא נמצא במצב זה כמה דקות עד שלבסוף אחד מבני המשפחה יצא החוצה והבחין בו.


חובשי מד"א יוסף נהון וגל סלהוב סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו ילד כבן 11 שוכב מחוסר הכרה בחצר הבית. ביצענו בדיקות רפואיות ראשוניות, הוא היה ללא דופק וללא נשימה. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמות, עיסויים ומתן תרופות. פינינו אותו במצב קריטי תוך המשך ביצוע פעולות החייאה לבית החולים".

לפי נתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים: 11 ילדים נחנקו למוות בשנת 2019, מתוכם שני מקרים של חנק כתוצאה מכריכת חפץ סביב הצוואר. בעשור האחרון נחנקו למוות 103 ילדים. אורלי סילבינגר, מנכ"לית הארגון אמרה כי "מדובר במקרה טרגי ומזעזע. חוטים, שרוכים ובדים נוטים להיכרך ולהסתבך, וילדים אינם יודעים כיצד להיחלץ במקרה הצורך". סילבינגר הוסיפה כי חשוב לשים לב להוראות השימוש של ערסלים ומוצרים דומים, ולוודא כי הם עומדים בתקן.