-
צילום: אביר סולטאן, פלאש 90

4 שנות מאסר לרב שביצע מעשים מגונים באחים בני 12-6

שלום חזן, רב בית כנסת בירושלים, הודה במעשים והורשע בעבירות מין בארבעה אחים, שהגיעו לבית הכנסת כדי לסייע לו. בית המשפט פסק כי כל אחד מהילדים יפוצה גם ב-10,000 שקלים. המועצה לשלום הילד: "ענישה מקלה ולא צודקת"
ורד פלמן
24 בדצמבר 2019
11:03

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (שלישי) על שלום חזן, רב בית כנסת בירושלים, ארבע שנות מאסר בגין מעשים מגונים בארבעה אחים בני 12-6. חזן הודה במעשים והורשע בעבירות מין הילדים, שהגיעו לבית הכנסת כדי לסייע לו. בית המשפט פסק כי כל אחד מהילדים יפוצה גם ב-10,000 שקלים.

בתסקיר נפגעי העבירה נכתב: הילדים ומשפחתם חוו התנכרות מצד הקהילה. הילדים חשים פצועים ופגועים, סובלים מטראומות וזקוקים לטיפול. השופט עקב צבן ציין בפסק הדין: "רב קהילה אמור להיות משען, תמיכה ונחמה לכלל הציבור, לרבות הורים וילדים. הנאשם ניצל את כוחו ומעמדו, את ההערצה שחשו כלפיו, ובכך פגע בזכות אדם על גופו, באושיות משפחתיות וחברתיות". 

עורכת הדין ורד וינדמן, מנכ"לית המועצה לשלום הילד, מסרה בתגובה לגזר הדין: "זה מקומם. ענישה מקלה שכזו כלפי מי שפוגע מינית בילדים לא רק שאינה צודקת, היא מזיקה ומעבירה מסר פסול לנפגעי העבירה. נבקש מהפרקליטות לערער על גזר הדין". 

עורך הדין לירון אשל, מנהלת המרכז לילדים נפגעי עבירה של המועצה לשלום הילד: "מגיע לאותם ילדים אמיצים, שחשפו את הפגיעה, לדעת שיש דין ויש דיין ושהענישה הולמת את חומרת העבירות. מגיע לילדים לשים את הפרק הזה מאחוריהם, ולהתחיל את תקופת שיקום כשהפוגע נמצא מאחורי סורג ובריח לפרק זמן ממושך".