חברי ליכוד
צילום: פלאש 90

נדחה ערעור "הליכודניקים החדשים" על הרחקתם מהמפלגה

בית המשפט העליון מתח ביקורת על ההתנהלות הפנימית בליכוד אך לא מצא לנכון להתערב בהחלטה. בית הדין של הליכוד פרסם החלטה רשמית לפיה הפריימריז לרשימת לכנסת יבוטלו
מערכת כאן חדשות
24 בדצמבר 2019
10:18

בית המשפט העליון דחה את ערעורם של חברי קבוצת הליכודניקים החדשים על החלטת בית הדין של הליכוד שפסל את מועמדותו של יניב טוירמן בבחירות המקדימות ועל הרחקתם של חמישה עשר חברים מהתנועה.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

עם זאת השופט יצחק עמית כותב כי האופן שבו התנהלה התנועה בעניינהם של הליכודניקים החדשים אינו מניח את הדעת...על כך יש להעיר ולהצר ויש לקוות כי לקחים יופקו ומקרים דומים לא ישנו. ככל שיתברר בעתיד כי מדובר בתופעה מכוונת יתכן ותהיה לכך השפעה על התוצאה". בשל כך חוייב הליכוד לשלם למערערים הוצאות משפט בסכום של 7500 שקלים.

השופטים גרוסקופף וקרא הצטרפו לפסיקת השופט עמית אך הוסיפו כי כיום אין בחוקת הליכוד הסמכה לפסול חבר ליכוד מהתמודדות על מקום ברשימה, וככל שברצון המפלגה להקנות לבית הדין את הסמכות להשית סנקציה שכזו מכאן ולהבא נדרש לתקן את חוקת הליכוד.

בתוך כך, פרסם הבוקר בית הדין של הליכוד החלטה סופית בה נקבע כי הבחירות המקדימות לרשימת המפלגה לכנסת לא יתקיימו. המשמעות היא שהליכוד יריץ את אותה הרשימה שרצה לשתי הכנסות הקודמות. על פי הודעת בית הדין נימוקי ההחלטה יפורסמו בעוד כשבוע. 

מיטב החשיפות של כאן חדשות ב-2019 | צפו